Makyaj bazı hakkında her şey

Makyaj bazı hakkında her şey
Paylaş
 

Makyaj bazı nedir, makyaj bazı çeşitleri nelerdir, makyaj bazı nasıl kullanılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Makyaj bazı cildi pürüzsüzleştirip, fondötenin kapatıcılığına katkıda bulunur. Fondötenin kalıcılığını arttırır, makyajı uzun süre sabitler. Bu sayede sivilce, akne, leke ve siyah nokta gibi problemlerin daha iyi gizlenmesine katkı sağlar. Makyaj uzmanlarına göre makyaj bazı; üzerine sürülen ürünlerin cilde kolayca dağıtılmasını sağladığı için daha pürüzsüz bir ten makyajı elde edilmesine yardım sağlar. Yani kısaca makyaj ürünlerinin performansını ve kalıcılığını artırır.

Makyaj bazı çeşitleri nelerdir?

Makyaj bazları diğer adıyla primer’lar, yukarıda da bahsettiğimiz gibi ten makyajı yapmadan önce uygulanan ve makyajı sabitleme amacı ile kullanılan malzemelerdir. Ten için olduğu gibi, kirpikler için maskara bazı ve far için de göz makyajı bazı çeşitleri vardır.

Kirpikler için baz – Kirpik bazı, maskara bazı

Maskara sürülmeden önce kirpiklere sürülen baz kirpikleri güçlendirir, kalınlaştırır ve maskaranın etkisini artırır. Kirpikler bu sayede daha uzun ve gür gözükür. Üstelik baz uygulanmış kirpiklerden maskarayı temizlemek de kolaylaşacaktır.

Far ve eyeliner için baz – Far bazı, göz makyajı bazı

Far için olan göz makyajı bazı da farı sabitler, farın dağılmasını,bakmasını ve bulaşmasını engeller. Aynı zamanda eyeliner ve göz kaleminin de kalıcılığını arttırır. Yani kısaca, göz makyajının kalıcılığını fark edilecek derecede uzatır.

Makyaj bazı neden kullanılır?

Çünkü; cilde kadifemsi bir görüntü kazandırır, ciltteki kusurları kapatır, makyajın kalıcı olmasını sağlar, ciltteki ton farklılıklarını ve eşitsizlikleri giderir, gözenekleri daha küçük gösterir.

Makyaj bazı nasıl kullanılır?

Baz temiz cilde uygulanmalıdır. Ayrıca seçilen baz cilt tipinize uygun olmalıdır. Örneğin çok kuru bir cilt için, nemlendirici ve besleyici özellikte olanlar tercih edilmelidir. Eğer kızarıklık probleminden şikayetçi iseniz kızarıklık giderici, yağlı cilt tipine sahipseniz de matlaştırıcı baz kullanmalısınız.

Makyaj bazı ister fırça yardımı ile, ister sünger ya da parmak uçlarınızla yüzünüze dairesel hareketlerle sürebilirsiniz. Gözün alt kısmı çok ince bir tabakada olduğundan ürünü göz altlarına sürmekten kaçının. Baz ne derece ince sürülürse o derece iyi olur. Bazınızı sürmenizin ardından makyajınıza geçmeden 4-5 dakika kadar bazın yüzünüzde kurumasını beklemelisiniz.

Kadinbakis olarak hazırladığımız Göz rengine göre makyaj önerileri adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin