Makyaj fırçaları temizliği nasıl yapılır?

Makyaj fırçaları temizliği nasıl yapılır?
Paylaş
 

Makyaj fırçaları temizliği nasıl yapılır, jel eyeliner fırçası nasıl temizlenir, pudra süngeri nasıl temizlenir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Nasıl çok daha güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için makyajımızı her akşam temizlememiz gerekiyorsa, en az haftada bir kere makyajımızı uygularken yararlandığımız malzemeleri de temizlememiz gerekiyor. Özellikle de makyaj fırçalarımızı ve süngerlerimizi temizlemeliyiz. Üstelik bu işlem çok da fazla zamanınızı almayacak. İşte size makyaj fırçaları temizliğinin en kolay yolu!

 

Makyaj malzemeleri nasıl temizlenir?

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Ilık su hazırla

Ellerinizin içerisinde rahat hareket edebileceği boyutta bir kabın içerisini ılık suyla doldurun. Daha sonra kabın içerisine birkaç damla şampuan damlatın. (Şampuan yerine antibakteriyel el sabunu, kokusuz sabun da kullanabilirsiniz)

Beklet

Makyaj fırçaları temizliği için fırçalarınızı suyun içerisine koyun ve tamamen makyaj kalıntıları çıkana kadar hafif hafif sıkın. Ya da avuç içinizde fırça ucunu gezdirin.

Durula

Malzemelerinizi kabın içerisinden çıkartın ve ılık suda iyice durulayın. Aksi halde fırçalarınız şampuan kalıntılarıyla kurur ve bu da hem makyajınızı yapmanızı engeller, hem de cildinize zarar verebilir.

Kurula

Kuru bir kağıt havluyla, yumuşak hareketlerle fırçalarınızın nemini alın. Daha sonra malzemelerinizi kurumaya bırakın. Bir dahaki kullanımınızda iyi bir sonuç almak istiyorsanız, makyaj malzemelerinizin tamamen kuruduğundan emin olun.

Asmayı dene

Fırçalarınızı kurumaya bıraktığınızda mümkünse, fırça bölümü aşağı bakacak şekilde bir yere asın. Bu sayede fırçanızın şekli bozulmayacaktır.

Makyaj süngeri yani pudra süngeri nasıl temizlenir?

Makyaj süngerinizi ıslattıktan sonra, üzerine miktar şampuan sıkıp ovuşturabilirsiniz. Ardından iyice durulayarak şampuan ve makyaj kalıntılarını temizleyin. Eğer isterseniz, makyaj süngerlerinizi her kullanımdan sonra yıkayabilirsiniz. Ancak bir sonraki sefere kurumama ihtimaline karşı mutlaka yedek bir süngeriniz olsun.

Aceleniz varsa yıkamak kadar iyi sonuç vermese de, fırçalarınızı makyaj temizleme mendilleriyle ya da cilt bakım tonikleriyle silmeyi de deneyebilirsiniz.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Farın kalıcı olması için yapmanız gerekenler adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin