Makyaj malzemelerini saklamada buzdolabını seçin

Makyaj malzemelerini saklamak için hangi yer kullanılmalı? Makyaj malzemeleri saklanırken nelere dikkat edilmeli? Öğrenin.

 

Makyaj malzemelerini saklama konusunda çok hassas olunması gerektiği aşikârdır. Peki, bazı güzellik ürünlerini makyaj çantanızda değil de buzdolabında saklamanız gerektiğini söylesem?

Genellikle biz kadınlar makyaj malzemeleri nerede saklanır sorusuna banyo dolabı ya da makyaj masası cevabını veririz. Ancak makyaj malzemeleri saklama konusunda bazı kozmetik ürünlerin buzdolabında olması gereklidir.

New York’lu Dermatolog Dendy Engelman’a göre, makyaj malzemelerini saklamak için buzdolabını seçmek sadece ürünlerin ömrünü uzatmakla kalmıyor, buzdolabında ürün sıcaklığının sabit kalmasıyla ürün formülü etkilenmiyor.

Makyaj malzemeleri nasıl saklanmalıdır?

Eyeliner:

Makyaj malzemelerini saklama konusunda, makyaj uzmanları genellikle uygulamadan 15 dakika önce eyeliner ya da göz kalemlerini buzdolabında muhafaza etmenizi önerir. Ayrıca buzdolabında bu makyaj malzemelerini saklamanız daha düzgün uygulama yapmanıza yardımcı olur.

Ruj ve dudak koruyucular:

Ruj buzdolabında saklanır mı sorusunun cevabı evettir. Makyaj malzemelerini saklama konusunda ruju buzdolabında saklamak hem formunu hem ömrünü uzatır. Bu makyaj malzemelerini saklamak için buzdolabını seçerseniz kimyasal değişiklikleri önlemiş olursunuz.

Göz kremleri:

Kremler buzdolabında saklanır mı sorusunun cevabı açık. Örneğin göz kremin soğuk olmasının tek artısı ferahlatması değil, aynı zamanda kılcal damarlardaki şişlikleri de en aza indirir.

Parfümler:

Güneş ışığı ve sıcaklık en sevdiğiniz parfümünüzün kokusunu değiştirebilir. Parfüm çok uzun zaman sıcakta kalırsa, içinde kimyasal değişir ve kokusu farklılaşır.

Doğal vücut ürünleri:

Bu kozmetik ürünlerin doğallığı göz önüne alınırsa, formüllerinde koruyucu barındırmaz ve bu nedenle bakteri üretimine daha yatkınlardır. Bu kozmetik ürünler nerede saklanır diyorsanız, elbette ki buzdolabında. Buzdolabında saklayarak hem ömrünü uzatmış, hem de bakterilerden uzaklaştırmış olursunuz.

Yüz maskeleri:

Buzdolabında saklanan göz kremi gibi, serinletilmiş yüz maskeleri de kılcal damarları daraltarak kızarıklıkları en aza indirmeye yardım eder. Ayrıca tahriş olmuş cilt için iyi bir dindiricidir.

 

Sizin için hazırladığımız Makyaj malzemelerinizin arkasına dikkat adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin