Makyaj süngeri kullanımıyla ilgili her şey!

Makyaj süngeri kullanımıyla alakalı her şey
Paylaş
 

Makyaj süngeri kullanımı ile alakalı makyaj süngeri nasıl kullanılır, makyaj süngeri nasıl temizlenir? Tüm cevapları bu makaleden öğrenebilirsiniz.

 

Makyaj süngeri diğer adıyla fondöten süngeri zamandan tasarruf ettirirken, makyajın doğal bir görünümde olmasını sağlayan malzemedir. Üçgen, yuvarlak veya çiçek, yıldız gibi biçimlerde bulunabilir. Genellikle sıvı fondöten, kapatıcı ve pudra ile kullanılır. Kadinbakis olarak sizin için makyaj süngeri kullanımı ile alakalı bir yazı hazırladık.

 

Makyaj süngeri nasıl kullanılır?

  1. İlk olarak yüzünüzü yıkayıp, nemlendirici sürmelisiniz. Makyaj için temiz ve nemli bir yüzün önemini hepimiz biliyoruz.
  2. Makyaj süngeri kullanımı için çok büyük paralar harcamanıza gerek yok. Her bütçeye uygun fondöten süngeri vardır. Sizin dikkat etmeniz gereken şey amacınıza uygun şekli bulmanız. Sivri uçlu olanları, yüzünüzde yuvarlak olanların ulaşamayacağı kısımlarda kullanabilirsiniz.
  3. Yüzünüze ince bir makyaj bazı uygulamak istiyorsanız temiz bir makyaj süngeri kullanımını tercih etmelisiniz. Makyaj bazı ile fondöteni cildinizde daha iyi ve pürüzsüz gösterebilirsiniz.
  4. Makyaj süngeri kullanımı için ılık suya batırıp çıkarın. Fazla suyunu sıkın. Bu şekilde bütün makyajınızı emmesini engelleyebilirsiniz.
  5. Yüzünüze hangi ürünü uygulayacaksanız, cildinize sürün ve fondöten süngeriyle yedirin.
  6. Yüzünüzün her bölgesinde kullanabileceğiniz makyaj süngeri kullanımı için çene ve alın bölgenizde dairesel hareketlerle, diğer kısımlarda ise dokundurarak uygulamalısınız. Bu uygulama için doğal ışıklı bir ortam tercih edin.

 

Makyaj süngeri nasıl temizlenir?

Makyaj süngeri kullanımını öğrendik, sıra geldi temizlemeye. Fondöten süngerinizi sık sık temizlemeniz gerekir. Bunun için pahalı makyaj fırçası temizleyicilere gerek yok, su ile günlük kullandığınız sabunla temizleyebilirsiniz. Eğer süngeriniz aşınmaya ve kokmaya başladıysa çöpe atma vakti gelmiştir. Kurutmak istiyorsanız da tozsuz ve hava alan bir yerde bekletin.

 

Dikkat: Hassas cilt tipine sahipseniz lateks süngerler kullanmayın.

Sizin için hazırladığımız Bronzer hakkında her şey adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin