Makyajla yüzü zayıf gösterme

Makyajla yüzü zayıf gösterme Yüz kontürleme
Paylaş
 

Makyajla yüzü zayıf gösterme, makyajla yüzü küçük gösterme, yüzü ince göstermek için allık nasıl sürülür? Bütün cevaplar makalemizde!

 

Dört adım rehberimizi takip edin, makyajla yüz inceltme şekil verme kontur ve highlight ile daha ince görünümlü yüz ve keskin elmacık kemikleriniz olsun!

Kate Moss ve Victoria Beckham gibi belirgin bir kemik yapınız yoksa endişelenmeyin, byüzü geniş olanlar için makyaj sırlarını paylaşacağız.

Öyleyse lafı fazla dolandırmayalım değil mi? Makyaj kontürü ile burnunuzu inceltebilir, elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilir ve daha zayıf, daha sıkı görünen bir yüzün illüzyonunu yaratabilirsiniz! Makyajla yüzü zayıf göstermeyi keşfetmek için aşağıdaki adımları takip edin.

 

Makyajla yüzü zayıf gösterme adımları

Birinci adım – Highlighter

Highlighter, yüzü zayıf, genç ve parlak göstermeye ve cilde doğal bir parlaklık kazandırmaya yardımcı olur. Daha önce Highlighter hakkında her şeyi sizlerle paylaşmıştık.

Makyajla yüzü zayıf gösterme Yüz kontürleme

Makyajla yüzü zayıf göstermek için

Highlighterı, ışığın doğal olarak vurduğu yüzün en üst bölümlerine uygulayın. Elmacık kemiklerinin üst kısımlarına, kaş kemiklerine, burun ortasından kaşlara doğru hafifçe sürün. Ayrıca, fırçanızı ya da sıvı formdaysa parmağınızı hafifçe dudağınızın altına ve üstüne dokundurmayı deneyin.

İkinci adım – Kontürleme

Kontürleme, makyaj sanatçılarının yanakları zayıf gösteren makyaj için kullandığı inanılmaz bir tekniktir. Ünlülerin de bu tekniği kullandıklarına emin olabilirsiniz. Bunu yapmayı tam olarak öğrendikten sonra, onsuz nasıl yaşadığınızı merak edeceksiniz!

Makyajla yüzü zayıf gösterme Yüz kontürleme

Makyajla yüzü zayıf göstermek için

Aynaya bakarken yanaklarınızı emip, elmacık kemiklerinizin altında bir fırça ya da makyaj süngeri ile ten renginizden daha koyu fondöten ya da bronzer uygulayabilirsiniz. Çenenize, saç diplerinize ve burnunuzu her iki tarafına da uygulamayı unutmayın.

Üçüncü adım – Allık

Allık, yanaklara yumuşak ve doğal bir kızarıklık vererek çok sert görünen görünümü azaltmak için iyi bir kurtarıcıdır.

Makyajla yüzü zayıf gösterme Yüz kontürleme

Makyajla yüzü zayıf göstermek için

Aynaya bakıp gülümseyin ve her iki yanağınızın en üst noktalarına fırça yardımıyla allık uygulayın. Ve tamam!

 

Dördüncü adım – Karıştırma

Yuvarlak yüzü ince gösteren makyaj hilelerini sert çizgilerle ele verirsiniz. Harmanlama yani karıştırma tüm makyajınızı kusursuz bir şekilde birleştirerek şaşırtıcı ve mükemmel bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Makyajla yüzü zayıf gösterme Yüz kontürleme

Makyajla yüzü zayıf göstermek için

Dairesel hareketlerle yüzünüzün her yerinde büyük bir fırçayı döndürerek bütün makyajı bir araya getirin.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Basit makyaj tüyoları adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin