Makyajsız güzel olmak imkansız değil

Makyajsız güzel olmak
Paylaş
 

Makyajsız güzel olmanın yolları, doğal güzellik sırları nelerdir? Makalemizden öğrenin.

 

Makyajsız güzel olmak için son derece sağlıklı bir cilde sahip olmak gerekir. Kadinbakis.com’un önerileriyle makyajsız güzel olmanın sırlarını öğreneceksiniz.

Makyaj yaptığınızda daha iyi hissediyor olabilirsiniz. Ama bunu alışkanlık haline getirmek ya da makyaj yapma zorunluluğunda hissetmek yanlış. Çünkü doğal güzelliklerinizin farkında olursanız, makyajsız da güzel göründüğünüzü kabullenirsiniz. Her geçen gün daha da popülerleşen doğal güzellik sırlarını öğrenin. Makyajsız güzel olmanın yollarına adım atmak için makalemizi okumaya devam edin.

Makyajsız güzel olmanın yolları

Cilt temizliği

Arınmış ve sağlıklı bir cilt, makyajsız güzel olmak için altın kural. Cildinizi iyi temizlerseniz, sağlıklı olan bir cildin temellerini atabilirsiniz. Cilt tipinize uygun iyi bir ürünle düzenli bir şekilde cildinizi temizleyip bakımını eksik etmezseniz, doğal güzellik sırlarından ilkini gerçekleştirmiş olursunuz.

Nemlendirme

Makyajsız nasıl güzel olunur diyorsanız ihtiyacınız olan şey iyi nemlenmiş ve ışıldayan bir cilt. Makyajsız güzel olmak için sağlıklı bir cildin sırrı, düzenli bir şekilde cilt tipine ve yaşa uygun nemlendirici kullanmak. Gece uyumadan önce cildinize uygulayacağınız nemlendirici ile, sabah uyandığınızda makyajsız güzel olmanın keyfini süreceksiniz.

Göz çevresi bakımı

Çalışan kadınların en çok kullandığı makyaj malzemesinin gözaltı kapatıcısı olduğunu biliyor muydunuz? Bunun nedeni ise bütün gün bilgisayara bakmaktan moraran göz altları. Her gün göz altı kapatıcı kullanmaktansa, makyajsız güzel olmak için geceleri uyumadan önce yoğun nemlendirici etkiye sahip göz çevresi kremleriyle bakım yapıp, yaşınıza uygun serumlar kullanmalısınız. Makyajsız güzellerin çekici gözlerinin sırrı iyi bir göz çevresi bakımıdır. Sabah uyandığınızda dinç ve ışıl ışıl gözlerle karşılaşacaksınız.  Makyajsız güzel olmak için uyandığınızda aydınlatıcı etkiye sahip göz çevresi kremi de kullanabilirsiniz.

7 saat uyku

Uykunun cilt sağlığı için ne kadar önemli olduğunu bilmeyen kalmamıştır. Cildin onarımı ve tazelenmesi için günde en az 7 saat uyku gerekiyor. Göz altı morluklarından bıktıysanız, en az 7 saat uyku göz çevresi morlukların görünümünün azalmasına ve makyajsız güzel olmanıza yardımcı olabilir.

Peeling

Güzellik sırlarından olan peeling, haftada bir defa uygulandığında ciltteki ölü derileri arındırıp, yüze renk katar. Daha dinç bir görünüm elde etmek ve makyajsız güzel olmak için cildinize düzenli olarak peeling uygulamalı ve bunu yaparken cilt tipiniz ile uyumlu ürünler tercih etmelisiniz.

Kaş tarama

Makyajsız güzel olmak için bakışlarınıza anlam katan kaşlar da son derece önemlidir. Kaşlarınızı alıp, güzelce taradığınız zaman elde ettiğiniz görüntüye bayılacaksınız. Taranmış, düzenli kaşlar oldukça bakımlı ve makyajsız güzel olmayı sağlar. Eğer kaş dolgunluğunuzun yeterli olmadığını düşüyorsanız uygun bakım ürünleriyle dolgunlaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kirpik bakımı

Rimeller, kadınların en fazla tercih ettiği makyaj malzemelerindendir. Çünkü biz kadınlar uzun ve siyah kirpikler ile daha güzel ve çekici hissederiz. Ancak güzel kirpiklerin tek sırrı maskara kullanmak değil. Her gece uyumadan önce gözlere değdirmeden kirpiklere uygulanan vazelin, kirpikleri gürleştirip uzatıyor. Böylece rimel kullanmadan makyajsız güzel olmak hayal olmaktan çıkıyor.

Göz içi bakımı

Gözlerinize kalem ya da eyeliner sürmediğiniz zamanlar gözlerinizin cansız baktığını mı düşünüyorsunuz? Sebebi sürmeye alışık olduğunuz koyu renk kalemler. Göz kalemi ya da eyeliner kullanmadan da makyajsız güzel olmak mümkün. Daha dinç bakan ve daha parlak gözler için kırmızılık gideren göz damlaları kullanabilirsiniz. Eğer gözleriniz kızarıyorsa doktorunuza danışıp, bir göz damlası kullanmayı deneyin.

Dudak bakımı

Makyajsız güzel olmak için dudaklar en dikkat edilmesi gereken yerdir. Canlı renklere sahip pürüzsüz dudaklar için peeling yapın. Ölü derilerden kurtulmak için haftada bir defa kuru bir dış fırçası ile dudaklarınızı fırçalayın. Daha canlı bir dudak rengi elde edeceksiniz. Dudak nemlendiricisi kullanmayı ihmal etmeyin. Makyajsız güzel olmak için kremsi özellikte bir dudak koruyucusu, dudağınızı parlatırken size de canlı bir görünüm sunar.

Diş bakımı

Doğal güzellik yöntemlerini merak ediyorsanız gülümseme en önemlisidir. Makyajsız güzel olmak için güzel bir gülümseme ile parıldayan dişlerinize önem göstermelisiniz. Işıl ışıl bir gülümseme bir çok makyaj malzemesinden çok daha güzel gösterir. Beyazlatıcı etkiye sahip diş macunları ile daha güzel bir gülümsemeye sahip olup, doğal güzelliklerle makyajsız güzel olmanın farkına varabilirsiniz.

Saçlar

Makyajsız güzel olmak için saçlarınıza daha fazla özen göstermelisiniz. Düzenli bir atkuyruğu ya da doğal dalgalarla daha bakımlı görünebilirsiniz. Ayrıca kırıklardan arınmış bir saç ile makyajsız güzel olmayı destekleyebilirsiniz.

Sağlıklı beslenme

Doğal güzellik maskeleri tarifleri bir yere kadar, cildi içeriden beslemek de son derece önemlidir. Makyajsız güzel olmak istiyorsanız yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Sebze ve meyvelere ağırlık vermek cildin ışıltısını arttırır ve yenilenmiş bir görünüme ulaştırır. Düzenli beslenme makyajsız güzel olmak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri.

Su tüketimi

Cildinizi dışarıdan ne kadar nemlendirirseniz nemlendirin, su içmezseniz yeterince nemlenmez. Bol bol su içip cildi içten besleyerek makyajsız güzel olmayı sağlayabilirsiniz. Günde en az 1,5 litre su tüketerek pürüzsüz ve taze bir cilde ulaşabilirsiniz. Makyajsız güzel olmak için yeterli miktarda su tüketildiğinde vücuttaki toksinler arındırılarak doğal güzellik ortaya çıkar.

Güneşten korunma

Makyajsız güzel olmak için en önemli şeylerden biri de güneşten korunmak. Kısa zamanda hemen sonuç alamayabilirsiniz, ama düzenli kullanımda güneş korumalı kremi doğal güzelliğinizi kaybetmemenizi sağlayacak.

 

Sizin için hazırladığımız Yaşlanma karşıtı gıdalar adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin