Maskara fırçası nasıl seçilir?

Maskara fırçası nasıl seçilir
Paylaş
 

Maskara bütün günümüzü kurtarabilen inanılmaz bir makyaj malzemesi. Peki, maskara fırçası nasıl olmalı? Hangi maskara fırçası size uygun? Makaleyi okuyun.

 

Maskara biz bayanların en vazgeçilmez makyaj malzemesi. En küçük gözleri bile anında büyük gösterebiliyor. Kimi zaman sadece rimel sürüp dışarı çıkıyoruz. Birçok kozmetik markasında farklı farklı maskara fırçaları bulunmaktadır. Peki, hangi rimel fırçası hangi kirpik yapısı içindir?

Plastik, kalın, ince ve ya yuvarlak. Rimel almadan önce, kirpik yapınıza en uygun maskara fırçasını öğrenmek için makaleyi okuyun.

Sık kıllardan oluşan kalın fırçalı maskaralar:

Sık kıllı maskara fırçası

Bu fırça tipi en sık karşılaştığımız fırçalardandır. Çoğu kişinin, kirpikleri daha dolgun ve hacimli gösterdiği için çok popüler bir maskara fırçasıdır. Özellikle ince kirpiklere sahipseniz bu rimel fırçası sayesinde daha kalın kirpiklerden oluşan bir görüntüye kavuşursunuz. Aynı zamanda kat kat uygulayabilir, dolgunluğu daha da arttırabilirsiniz.

İnce ve uzun fırçalı maskaralar:

İnce uzun fırçalı maskara

İnce ve uzun fırçalı rimeller her bir kirpiği ayrı ayrı kavrayarak, kirpiklerin daha uzun bir görüntü oluşturmasını sağlar. Upuzun ve tane tane ayrılmış kirpiklerden hoşlananlar için ideal bir maskara fırçasıdır. Aynı zamanda kirpiklerde topaklanma yapmaz. Ayrıca kalın fırçalı maskaralar gibi birkaç ay içinde kurumaz. Eğer uzun kirpikleri seviyorsanız, bu rimel tipini seçebilirsiniz. Ama hacimli kirpiklerden hoşlanıyorsanız bu fırça size uygun değildir.

Kıvrık fırçalı maskaralar:

Kıvrık fırçalı maskara

Kirpikleriniz düz ya da aşağı doğru ise kıvrık fırçalı rimeller tam da size göre. Kıvrık fırçalı rimeller kirpikleri kavrayarak yukarı doğru kıvıracaktır. Kirpik kıvırıcı kullanmayanlar için çok ideal bir maskara fırçasıdır.

Yuvarlak biçimli maskaralar:

Yuvarlak, küre maskara fırçası

Dikenli topa benzeyen bu fırça sayesinde kirpiklerinize tek tek hacim verebilir, kirpiklerinizin kenarlarındaki ulaşamadığınız yerlere kolayca ulaşabilirsiniz. Dezavantajı rimel sürme süresinin uzamasıdır.

Özelleştirilmiş fırçalı maskaralar:

Özelleştirilmiş özel şekilli maskara fırçası

Maskara fırçanızın sadece tek bir şekle sahip olması gerektiğini düşünmüyorsanız bu fırça tipi tam size göre. Farklı uzunluktaki kıllara sahip bu fırça sayesinde hacimlendirme, uzatma ve tel tel ayırma işlemlerinden aynı anda yararlanabilirsiniz. Uygulaması biraz daha zaman alsa da zamanla elinizi alıştırabilirsiniz.

Mikro fırçalı maskaralar:

Micro fırçalı maskara

Gözaltı kirpiklerini de, en az göz üstü kirpikleri kadar önemseyenler için uygun bir rimel fırçasıdır. Bulaşma riski çok az olan bu maskara fırçası sayesinde gözaltı kirpikleriniz daha belirgin olacak.

 

Sizin için hazırladığımız Rimel sürerken yapılan hatalar adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin