Mükemmel saçlara sahip kadınların sırları

Mükemmel saçlara sahip kadınların sırları
Paylaş
 

Mükemmel saçları olan kadınların sırları nelerdir, bunun için neler yapılabilir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Güçlü, parlak  ve sağlıklı saçlara sahip kadınların sırları kuaförde yaptırdıkları bakımlardan ibaret değil. Sadece düzenli saç bakım rutini uygulayarak evde yaptıkları yöntemler ile her zaman mükemmel saçlar a sahip olmayı başarıyorlar.

 

Mükemmel saçlar için yapılacaklar

Mükemmel saçlar için doğru saç kesimi

Sağlıklı saçlara sahip kadınların temeli doğru saç kesimiyle atmışlardır. Doğru saç kesimi ile sayesinde yataktan kalktıklarında bile düzeltme ile zaman kaybetmezler.

Mükemmel saçlar için yıkama konusu

Şampuan tercihinden suyun sıcaklık derecesine dek her şey ile saç tellerinin nem kazanmasını sağlarlar. Bunun için ise sülfat içermeyen şampuan yardımıyla saç derilerine parmakları ile masaj yoluyla şampuanlayarak ılık suyla durularlar.

Mükemmel saçlar için nemlendirme kuralları

Duşun ardından saçlarına nemlendirici uygulamadan çıkmazlar. Eğer yağlı bir saç tipleri var ise farklı bir yol izlerler. Şampuanlamadan önce saçlarına nemlendirici krem uygularlar. Bu uygulama da yağlanmayı engeller ve saç uçlarını korur.

Mükemmel saçlar için saç derisine nem takviyesi

Saç sağlığı için oldukça önemli olan nokta ise saç derisine düzenli olacak şekilde nem takviyesi yaparlar. Haftada bir defa pamuğun üzerine çay ağacı yağı döküp bunu saç derilerine masaj yoluyla uygulayarak nem kazanmasını sağlarlar.

Mükemmel saçlar için kırıklar

Her iki ya da üç haftada bir defa kuaförlerine sorarak saç uçlarındaki kırıkları temizletirler. Bu sayede saçları daha sağlıklı bir şekilde uzamaya devam eder.

Mükemmel saçlar için saça işlem uygulama

Taramak da dahil saçlarınız ile ne denli az uğraşırsanız o denli az zarar verirsiniz. Bu yüzden de sağlıklı saçlara sahip kadınlar, saçlarını mümkün olduğunca düzleştirme ve maşa yapma gibi işlemlerden uzak tutar. Eğer saçları ısı ile temas edecekse ısı koruyucu saç kremleri kullanır ve duş ardından saçlarını kurutma makinesi ile kurutmak yerine, hava ile kurumasını sağlarlar.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Kış aylarında saç bakımı adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin