Nutella ile saç boyama

Nutella ile saç boyama
Paylaş
 

Nutella ile saç boyama, Nutellayla saç rengi nasıl koyulaştırılır, Nutella saça nasıl uygulanır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Nutella ile saç boyama, bir kuaför tarafından kullanılmasıyla oldukça dikkat çekti. Çikolata depresyon dönemlerimizde oldukça büyük bir yer edinmiş olabilir, ancak saç boyamak için kullanmaya ne dersiniz?  Nutellayla saç rengi değiştirmek oldukça kolay ve üstelik saçı besliyor!

 

Nutella ile saç boyama

Nutella, insanların saçlarını boyamak için kullandıkları mutlak en garip, tuhaf, büyük ihtimalle de işe yarayacak bir malzeme. Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Abed & Samer kuaför salonunda, çikolata ile karıştırılan yoğunlaştırılmış süt (Türkiye’de satışı yok ancak kendiniz yapabilirsiniz), saç artistleri tarafından kullanılarak kadınları sarışından esmere yönlendiriliyor.

Renk uzmanı saçlara Nutella’yı düz olarak uyguluyor, yoğunlaştırılmış sütü ise krem şanti gibi her bir bölgeye karıştırıyor ve daha sonra tatlandırılmış liflerin saça işlenmesini normal saç boyası gibi folyoyla sararak sağlıyor.

Bu iki farklı örnekten de görülebileceği gibi Nutella ile saç boyama yapıldığı zaman, birincisi gibi zengin bir koyu çikolata tonu ve diğeri gibi yumuşak bir mocha rengi elde edilebiliyor. Ancak asıl önemli olan nokta nasıl sonuç verdiği değil, sonucun ne kadar sürdüğüdür.

Salon sahibi Abed Allahitani  Nutella ile saç boyama ile ilgili olan bu sorunun cevabını “Saça bağlı” olarak yanıtladı. “Hafif karamelli bir renk istiyorsanız saçınızın o renge ulaşması iki veya üç hafta sürebilir” dedi.

Bir ay bile sürmeyecek bir renk için fazla zahmetli gibi görünse de, Nutella’nın saça faydaları oldukça çoktur. Saçları ve kafa derisini besleyip onarabilen palmiye yağı içeriyor. Bu nedenle de, saç maskesi olarak da kullanılabilir (eğer saç renginiz çok açık değilse). Ayrıca Nutella saçlarınızı daha parlak yapar.

Ya da boşverin sadece yiyin gitsin kızlar.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Kahveyle saç boyama adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin