Oje izi kalmaması için en basit yöntem

Oje izi nasıl çıkarılır?
Paylaş
 

Oje izini hiç kimse sevmez. Siz de koyu renk ojeleri çok seviyor, ama çıkartırken zorlandığınız için tercih etmiyorsanız oje izine çareyi anlatacağım.

 

Oje izinin ne kadar kötü göründüğünü biliyoruz. Nude renkleri, tozpembeleri, açık kahveleri sevdiğimiz kadar bordoları, kırmızıları, koyu kahveleri, siyahı da seviyoruz. Açık renklerde bir sorun yok, peki koyu renkli ojelerde? Hele ki bordo ve kırmızı renklerdeki ojeleri çıkarttıktan sonra tırnağa ve parmağa hatta tüm ele bulaşan oje izleri sanki elini kana bulamış gibi bir görüntü oluşturuyor. Çok korkunç değil mi? Ve ya koyu renk bir oje sürdünüz ve vazgeçip açık renk oje sürmeye karar verdiniz. O koyu renk izlerin üstüne süreceğiniz açık renk oje ne kadar da kötü görünecek.

Oje izlerine çare nedir, oje izi kalmaması için neler yapılır? Hemen anlatalım.

Aslında yapılması gereken şey çok basittir. Eğer süreceğiniz oje açık renklerde ise sorun yok ama koyu renk ise ve çıkartırken oje izi kalsın istemiyorsanız, koyu renk sürmeden önce ilk kat olarak açık renkli ya da şeffaf bir oje kullanmak. Eğer aceleniz var ve daha çabuk kurusun istiyorsanız yapmanız gereken şey açık renk ojeyi çok daha ince bir tabaka halinde sürmek. İlk katı tozpembe gibi açık renkli bir ojeyle sürdükten sonra, ikinci kata koyu renk uygulayabilir ve artık kurumasını bekleyebilirsiniz.  Koyu renkli ojenizi çıkartırken farkı göreceksiniz. Tırnaklarınız ve parmaklarınız iz olmadan daha iyi gözükecek ve silme işlemini daha çabuk tamamlamış olacaksınız.

 

Sizin için hazırladığımız Oje kurutmak için fikir adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin