Oje kurutmak için alternatif fikirler

Oje kurutma
Paylaş
 

Oje kurutmanın püf noktası nedir? Oje nasıl kurur? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Oje kurutmak için oje kurutucumuz yoksa ne yapacağız? Oje hepimizin çok sevdiği, sürerken zorlamayıp, kuruturken çin işkencesine dönüşen bir ürün. Hele ki gece yatmadan önce özene bezene sürdüğümüz, kurudu sanıp da yatıp uyuduğumuz gecenin sabahı. Tırnağımızda, bir ressamın bile yapamayacağı tablolar ortaya çıkıyor. Ya da gün içerisinde aceleyle sürüp çıktığımız oje, bozulduğu yetmiyormuş gibi oramızı buramızı da mahvediyor. Daha hızlı kuruması için oje kurutucu cihaz, sprey ve damlalar var. Ancak elimizde oje kurutucu yoksa ne yapmalıyız? Oje kurutmanın püf noktası nedir? Oje nasıl kurur? Hemen anlatalım.

Eğer hem ojelerinizi olabilecek en hızlı şekilde kurutmak istiyor, hem de elinizde herhangi bir oje kurutucu ürün yoksa birçok genç kızın odasında bulunan saç spreyini kullanabilirsiniz. Markası ya da kalitesi önemli olmaksızın, sıradan bir saç spreyiyle oje kurutma işini kolayca halledebilirsiniz. Aynı işi makyaj sabitleyici spreyiniz de görebilir.

Yapılması gereken şey oje sürme işleminin bitmesinin ardından 5 dakika sonra saç spreyini tırnaklara doğrultup, püskürtmek. Ojelerin bozulmaması için arada 20-30 cm kadar bırakılmalıdır. Saç spreyi sayesinde ojeleriniz hem hıphızlı bir şekilde kuruyacak, hem de bozulmayacak.

Ancak saç spreyi ellerinizi yapış yapışlık hissi bırakabilir, bunun için sadece tırnak bölgenizi açıkta bırakacak bir mendil kullanabilirsiniz. Ya da saç spreyini sıkıp ojenin kuruduğundan emin olduktan sonra ellerinizi yıkayabilir ve nemlendirebilirsiniz. Ve artık bu oje kurutucu sayesinde pürüzsüz ojelere daha kısa bir sürede kavuşacaksınız.

Oje kurutmak için diğer bir yöntem ise saç kurutma makineleridir. Saç kurutma makinenizi soğuk ayarda, arada 20 cm olacak şekilde açıp tırnaklarınıza tutun. Ojeleriniz daha hızlı kuruyacaktır.

Bu amaçla kullanabileceğiniz diğer bir yol buzlu sudur. Bir kase suyun içine buz atıp, bekletebileceğiniz kadar tırnaklarınızı bu suda bekletin. Ojelerinizin daha hızlı kuruduğunu göreceksiniz.

Sizin için hazırladığımız Şeffaf ojenin tırnak dışındaki kullanım alanları adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin