Ombre dudak makyajı yapmak

Ombre dudak makyajı, gölgeli dudak, renk geçişli dudak
Paylaş
 

Ombre dudak nedir, ombre dudak nasıl yapılır, ombre ruj nasıl sürülür? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Ombre dudak makyajı, 2014 yılının en öne çıkan makyaj trendlerindendi ve hala devam etmektedir. Hoş ve dikkat çekici olan bu uygulama ile farklı renk ve tonlarda ombre dudaklar ortaya çıkarmanız mümkün. Fazla iddialı örnekler var olsa bile daha kullanılabilir renklerde bir gölgeli ruj sürme tekniğiyle şirin ya da seksi bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Ombre, yalnızca makyaj modasında kendi belli etmekle kalmayıp, aynı zamanda ombre saç trendi de çok beğenildi ve hala kullanılmaya devam ediyor. Diğer şekilde ombre modası giyim ve çanta sektöründe de boy göstermektedir.

 

Ombre ruj nedir?

Ombre ruj; renk geçişleri olan, gölge verilmiş dudaklar için kullanılıyor ve çok popüler.

Ombre ruj yapımı için farklı yöntemler vardır:

  1. İlk yöntem koyu bir dudak kalemi yardımıyla çerçeve oluşturup bu çerçeveyi ruj fırçasıyla içe doğru yayıp içine ise açık renkli ruj sürüp gereken renk geçişleri için ruj fırçasıyla dağıtım yaparak ombre dudaklara yani gölgeli dudak lara sahip olabilirsiniz.

Ombre dudak makyajı, gölgeli dudak, renk geçişli dudak

  1. Diğer yandan bir ruj ve ondan biraz daha koyu renkte bir diğer ruj ile kolaylıkla ombre dudaklara sahip olabilirsiniz. Açık renk ruju sürün ve koyu renk ruj ile de istediğiniz yerleri gölgelemek için kullanın.

Ombre dudak makyajı, gölgeli dudak, renk geçişli dudak

  1. Ombre dudaklara sahip olmanın bir diğer uygulaması da açık renk ruj sürüp, ondan daha koyu göz ya da dudak kalemini dudak çevresine uygulamak ve ruj fırçasıyla istenilen geçişi yakalamaktır.

 

  1. İstediğiniz renkteki rujunuzun ortasına far, concealer, beyaz göz kalemi ya da fondötenle çok rahat ombre rujlar yapabilirsiniz. İstediğiniz renkteki rujunuzdan bir miktar kazıyıp içerisine yukarı bahsettiğimiz malzemeleri katarak ya da farklı rujları karıştırarak bir çok renk elde edebilirsiniz.

 

Burada önemli olan gölgeli yani renk geçişli bir dudak makyajı yapmak olduğu için bu bahsettiğimiz teknikler dışında kendi kullanacağınız malzemeler ile farklı yollarla da ombre dudak makyajı yapabilirsiniz.

DİKKAT!

Ombre dudak makyajı için dikkat edilmesi gereken en önemli konu göz makyajının abartılmamasıdır, dudaklar ön plana çıkacağı için göz makyajı çok hafif yapılmalıdır.

Ombre dudak makyajı, gölgeli dudak, renk geçişli dudak

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Gölgeli göz farı nasıl kullanılır? Adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin