Parmak inceltme egzersizleri

Parmak inceltme egzersizleri
Paylaş
 

Parmak inceltme egzersizleri, parmak inceltme hareketleri, parmak egzersizleri, kalın parmak el parmakları inceltme nasıl yapılır? İnce parmaklara nasıl sahip olunur? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Parmak inceltme egzersizleri, parmakları fazla derecede dolgun olan kişiler bu parmak egzersizleri ile parmaklarını incelterek daha iyi bir görünüme kavuşturabilirler. Parmak inceltme hareketleri, uzmanlar aracılığıyla geliştirilmiş olup, verimli sonuçlar alınan egzersizlerdir. Güzel narin ve ince el parmakları amaçlı egzersizler parmaklarının dolgun olmasından dolayı taktığı yüzüklerin bile yakışmadığını düşünen kadınlar tarafından büyük ilgi görmektedir. Parmak inceltme egzersizleri ile dolgun parmaklardan kurtulmak mümkündür, fakat uzun bir süreç olduğundan dolayı kişinin sabırlı olması gerekmektedir. Uzmanlar yalnızca el parmakları inceltme egzersizi yaparak güzel parmaklara sahip olmanın mümkün olmadığını söylemektedir. Güzel parmakları olmasını isteyen kişilerin ayrıca çeşitli kozmetik ürünler ile parmaklarına bakım yapması gerekmektedir. Parmak bakımınızı ihmal etmeyip, kalın parmaklarınızdan şikayetçiyseniz gelin bu etkili parmak inceltme egzersizlerine beraber göz atalım.

Parmak inceltme egzersizleri

Parmak inceltmek için yapılan egzersizlerin en başını sıkma topları ile yapılan egzersizler çekmektedir. Parmak inceltme egzersizleri için rastgele bir spor ürünü satan mağazadan satın alabileceğiniz sıkma toplarını, günde ortalama yarım saat kadar sıkarak parmaklarınızın incelmesini sağlayabilirsiniz.  Sıkma topları ile yapılan bu parmak inceltme egzersizleri parmaklarınızın incelmesini sağladığı kadar, güçlenmesini sağlayacaktır. Yarım saat gibi bir süre yapılan bu egzersiz eklemlerin olduğundan fazla zorlanmasına neden olduğundan dolayı alışana kadar elinizi kullanamayabilirsiniz. Bu nedenle fazla kas gerilmesi olduğu zaman bu egzersizin sonlandırılmasında fayda var.

Diğer parmak inceltme egzersizleri ise her bir parmağa ayrı ayrı uygulanan bir egzersizdir. Yukarıda anlattığımız hareketi en az 20 tekrar yapmak üzere her parmağınıza uygulayın. Zaman içinde kaslarınızda esneme olacağından dolayı yapılacak tekrar sayısını azaltabilirsiniz.

Sonuncu parmak inceltme egzersizleri için elinize biz yere sabit bir şekilde koyun ve el ayanızın zemin ile birebir temasta olmasına dikkat edin. Sonrasında parmaklarınızı teker teker olmak şartı ile yukarıya kaldırın. Parmak kaslarınızda yanma hissettiğiniz zaman egzersizi sonlandırabilirsiniz. Parmak inceltme hareketleri genel olarak anlattığımız şekildedir. Parmakları inceltmek adına daha birçok egzersiz bulunsa da uzmanlar bu yolların en etkili inceltme metotları olduğunu bildiriyor.

Eller bu egzersizler sayesinde daha esnek, daha zarif olabilir. Aynı zamanda kan dolaşımı da hızlanır.

Diğer parmak inceltme egzersizleri

Yumruk açma: Yumruğunuzu iyice sıkın. Sonra parmaklarınızı iyice açın, iki elinize de uygulayın. Bu hareketi 6 kere tekrarlayın.

Parmak ayırma: Ellerinizi düz şekilde öne doğru uzatın. Avuçlarınız yere baksın, parmaklarınız birbirine sıkıca birleşsin. Parmaklarınızın aralarını açabildiğiniz kadar açın. Bu parmak inceltme egzersizlerini 6 kere tekrarlayın.

Elle daire çizme: Elleriniz rahat ve gevşek olmalıdır. Sonra bileklerinizden bükerek havada önce bir yöne doğru, sonra zıt yöne doğru daireler çizin. İki yana da 10 ar daire çizmelisiniz.

Elleri havaya kaldırma: Ellerinizi avuçlar yere bakacak biçimde tutun. Sonra bileklerinizden yukarıya doğru ağır ağır kaldırın, sonra ağır ağır indirin. Elleriniz rahat olmalı, fakat fazla gevşememelidir. Bu hareketi 10 kere yapın. Ayrıca güzel ve bakımlı ellere sahip olmak için aşağıdaki parmak inceltme egzersizlerini de özen göstererek yapabilirsiniz.

  • Parmak uçlarınızı birleştirin ve sıkıca bastırın. Gevşettikten sonra birkaç kere bu hareketi tekrar edin.
  • Parmaklarınızı olabildiğince gerin ve yanlara açın. Bir süre bu pozisyonda kalın ardından sıkabildiğiniz kadar sıkı bir şekilde yumruğunuzu sıkın. Birkaç kere daha tekrar edin.
  • Kasları gevşetmek için ellerinizi önünüzde yukarıda tutun ve bileklerinizden gevşek bir şekilde sarkıtın. Nazik olacak şekilde yanlara doğru silkeleyin.
  • Ellerinizi birleştirin ve parmaklarınızı çifter şekilde ayırın.
  • Her bir parmak ucunuzu baş parmağınıza sıkıca bastırın.
  • Sağ eliniz ile sol kolunuzu sıkıca kavrayın ve sol eliniz ile dairesel hareketler yapın. Öteki elinizde de tekrar edin.
  • Parmaklarınızı iç içe geçirin, bir elinizi diğerine bastırıp olabildiğince sağa sonrasında da olabildiğince sola bükün. Bu egzersiz bileğinizi gevşetecektir.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Tarçınlı süt zayıflatır mı? adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin