Platonik aşkı gerçek aşka dönüştürmek

Platonik aşk
Paylaş
 

Platonik aşkı gerçek aşka dönüştürmek için neler yapılır? Platonik nedir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Platonik aşk, içinde aşk geçen güzel ama bir o kadar da acı ve karşılıksız bir durum. Bir şeyler hissettiğimiz ama bir türlü hislerimizi açamadığımız, karşımızdaki insanın bu durumdan bir haber olduğu platonik aşkı her birimiz tatmışızdır. Yakınımızda ya da uzağımızda olan birine hatta genellikle arkadaşımıza karşı hissettiğimiz platonik aşkı itiraf etmek oldukça zor. Durum böyle olunca tek taraflı aşkımızın aşk acısına dönmesi de kaçınılmaz oluyor. İçimizden geçenleri söyleyip kurtulmak rahatlık verecek olsa da, sonunda platonik aşk yaşadığımız insanı kaybetme ihtimali de var. Daha önce “Hoşlanma belirtileri” adlı makalemizde, partnerimizin hislerini anlamanın yollarını anlatmıştık. Peki, platonik aşk için ne yapmalı, sevdiğimiz erkeği aşık etmek için ne yapmalıyız? İşte cevapları…

Platonik aşkı gerçek aşka dönüştürmek

Platonik aşk durumunu olduğu gibi kabullenin.

Bir problemi çözebilmek için önce sorunun varlığını kabullenmek gerekiyor. Biz kadınlar olarak partnerimizin en ufak hareketine büyük anlamlar yüklemeyi severiz. Ama kabul etmek gerekir ki, bir erkeğin bizimle zamanla geçirmeyi sevdiğini söylemesi bize sırılsıklam aşık olduğunu göstermez. Bizim mükemmel ilişkiye inanmamız, partnerimizin de buna inandığı anlamına gelmez. Ufak şeylerden büyük anlamlar çıkarmayı bırakıp, her şeyi kabullenin. Sizin platonik ne demek, deli divane aşık olduğunuz kişi sizinle aynı hislerde değil. Belki de platonik aşkınız sizin duygularınızın ciddiyetinde ya da farkında bile değil. Eğer platonik aşk için dualar aradığınız kişi de sizin için aynı şeyleri hissetseydi zaten anlardınız. Çünkü hislerini belli etmek ve anlatmak erkekler için çok daha basit. Bu nedenle ilk olarak içinde bulunduğunuz platonik aşkı kabullenin, böylece nasıl hareket etmeniz gerektiğini daha kolay anlarsınız.

Başkalarıyla vakit geçirin.

Platonik aşk yaşadığınız erkekten “mükemmel bir insansın, senden çok iyi sevgili olur, kim seninle olmak istemez ki” gibi şeyler duyduğunuzda umutlanıyorsanız, yanlış yapıyorsunuz. Çünkü platonik aşkınızdan bu tarz cümleler kurup, size karşı hiçbir harekette bulunmuyorsa bunun tek nedeni; sizi kendine sevgili olabilecek kadınlar arasında görmemesi. Yani siz harikasınız, muhteşem bir sevgili olabilirsiniz ama sizi o erkeğin arkadaş olarak görmesi kaçınılmazdır. Çünkü platonik aşkınızın sevgili olabileceği kadınlar listesinde yoksunuz. Sizi arkadaş olarak sevdi ve büyük ihtimalle sevgili olma ihtimali aklına bile gelmiyor. Bu nedenle platonik aşkınızın sizi beyninde arkadaşlık sıfatından başka bir yerlere oturtması lazım. Bunun kuralı ise başkalarıyla görüşmeniz. Platonik aşkınız sizi başka erkeklerle sohbet ederken, iyi vakit geçirirken ve hatta flört ederken gördüğünde sizin kadınlığınızın farkına varabilir. Bir de, birçok erkeğin elindekinin değerini kaybettikten sonra anlaması gibi bir gerçek var.

Cesur olun.

Birisine gerçek anlamda bir şeyler hissedince adım atmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz, fakat erkekleri aşık etme kurallarından en önemlisi cesur olmaktır. Platonik aşkınızla zaman geçirmek ve ya çıkmak istiyorsanız davet etmekten çekinmeyin. Bir kadının ilk adımı atması, onu küçük düşürmez. Aksine platonik aşkınız cesaretinizden dolayı sizden etkilenebilir. Korkarak olabilecekleri kendinize kabus etmeyi bırakıp, ilk adımı erkekten beklemekten vazgeçin. Belki de platonik aşkınız da sizden bir adım bekliyordur. Ve ya sizin onu arkadaştan öte gördüğünüzü anlayınca platonik aşkınızın da duyguları değişir. En kötü ihtimal ise platonik aşkınızla baş başa vakit geçirmeniz olacaktır. Platonik aşk için sözler aramayı bırakıp, platonik aşkınızı arayın, mesajlar atın, platonik aşkınızın ilgisini çekebilecek şeyleri onunla paylaşın. Tüm bunları yaparken çekiciliğinizi de kullanın.

Dış görünüşünüzde değişiklikler yapın.

Erkekler sürpriz ve farklı heyecanları severler. Eğer platonik aşkı elde etmek istiyorsanız görünüşünüzü değiştirin. Her zaman olduğunuzdan daha sempatik, daha etkileyici ve sırlarla dolu olmayı deneyin. İlla büyük değişikliklere gerek yok, kendinizde neyi eksik görüyorsanız onu yapın. Daha önce hiç kullanmadığınız ruj rengi deneyin, saçlarınızda farklı renkler kullanın ya da giyim tarzınızda ufak değişiklikler yapın. Önemli olan konu platonik aşkınızı şaşırtmak, yapacağınız değişikliklerden onun haberinin olmaması gerekiyor. Platonik aşkınızın sizi ilk gördüğü andaki surat ifadesine dikkat edin.

Hazırda bekletilen kadın olmayın.

Erkekler kaçan kovalanır oyununu severler. Her zaman yakınında tuttukları, ne olursa olsun gitmez bildikleri bir kadın için çaba sarf etmezler. Siz platonik aşkınıza olan sevginizin üstüne düştükçe, onun için öneminiz azalıyor çünkü sizin elinde olduğunuzu düşünüyor. Platonik aşkınıza her zaman yanında olamayacağınızı hatırlatın. Platonik aşkınıza daha bir ilişkide olmadan, bir sevgilinin verebileceği her şeyi verirseniz, ilişkide olmaya yanaşmaz. Bu yüzden ona adım atarken aynı zaman da uzak durmayı da öğrenin. Mesela bir gün platonik aşkınızın en sevdiği tatlıyı yapıp ona götürdükten sonra bunu sık sık yapmamanız daha etkili olabilir.

İtiraf edin.

Elinizden gelen her şeyi yaptınız, ama “sevdiğim erkek beni sevmiyor” diyorsanız tek bir yolunuz kaldı; platonik aşkınıza her şeyi itiraf etmek. Çünkü bazı erkekler, bazı şeyleri anlama konusunda biz kadınlar kadar başarılı değildir. Siz aşkınızı fazlasıyla öne sunduğunuzu düşünürken, platonik aşkınız hala bunun farkında bile olmayabilir. Bu yüzden tek çare; seviyorsan git konuş bence. Bunun kolay olmadığını biliyoruz ama sonrasındaki rahatlama her şeye değecektir. Belki de platonik aşkınız gerçek aşkınıza dönüşecek. Eğer onu kaybetmekten korkuyorsanız, emin olun onu kaybetmek, platonik aşkla arkadaş kalmaktan daha iyidir.

 

Sizin için hazırladığımız Hoşlanma belirtileri adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin