Porselen makyaj yapımı

Porselen makyaj yapımı
Paylaş
 

Porselen makyaj yapımı, porselen makyaj malzemeleri, bebek yüzü makyajı, porselen makyaj nedir? Porselen makyaj ve normal makyaj arasındaki fark nedir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Porselen makyaj yapımı bebek gibi saf, pürüzsüz bir yüze sahip olmak isteyen kadınların merak ettiği konulardan. Kore ve Tayland gibi bazı ülkelerde, bu “bebek yüzü makyajı” olarak adlandırılıyor. Bebek yüzü makyajı, esas olarak kadınların yüzlerini bir porselen bebeğe benzetmeyi amaçlamaktadır. Bu makyaj için çok az miktarda malzemeye ihtiyacınız olacak. Makyaj katmanlarını ve ayna önünde saatlerce vakit geçirmeyi sevmeyen kadınlar bu tüyolarımıza bayılacak. Porselen makyaj yapımını öğrenmek için makalemizi okumaya devam edin!

 

Porselen makyaj yapımı

Porselen makyaj kapatıcısı

Her şeyden önce, yüzünüzü temizlemeniz ve nemlendirmeniz gerekir. Arzu ettiğiniz porselen makyaj yapımında yüzdeki tüylerin alınmış olması oldukça önemlidir. Yanaklardaki lekeler, sivilce veya şişkinlikler için bir kapatıcı kullanın.

Porselen makyaj fondöteni

Yüzünüzde genelde iyi bir makyaj için makyaj bazı gereklidir. Ancak katmanlı bir görünümden kaçınmak isterseniz, makyaj bazını en çok ihtiyacı olan(makyajın kalıcı olmadığı) yüz bölgelerinize parmaklarınızı kullanarak sürün. Aslında porselen makyaj yapımında, fondöten ya da BB kremi yerine bir CC kremi kullanmak daha iyidir. CC krem, bir bebeğin pürüzsüz görünümünü yakalamanıza daha da yardımcı olur. Yüzünüzün merkezinden dış kenarlara doğru yayın.

Porselen makyaj pudrası

Porselen makyaj yapımında tabanı hazırladıktan sonra, onu pudra ile pürüzsüzleştirmenin zamanı geldi. Pudra, yalnızca mat görünüme yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda makyajı da sabitler. Tabanın parlaklığını bir pudra ile matlaştırmak istemiyorsanız, çene çizgisine ve alın kenarlarına uygulayın. Bu, saçınızın yüzünüze yapışmasını önleyecektir.

Porselen makyaj allığı

Bir bebeğin pembemsi-lavanta renginde yanakları olur, bronzer veya normal allıkla bunu yakalayamazsınız. Ancak lavanta rengi bir allıkla onun özünü yakalayabilirsiniz. Bir lavanta rengi allık bulabilirseniz, fırçanızı kullanarak elmacık kemiklerinizden kulağınıza doğru düz vuruşlarla harmanlayın. Allığı doğru bölgeye uygulamanız gerektiğini unutmayın. Aksi halde, boğulmuş mavi bir bebeğe benzeyebilirsiniz.

Porselen makyajda kaşlar

Bebeğin neredeyse yok denilecek kadar az ve ince kaşları olduğunu unutmamalısınız. Ancak porselen makyaj yapımı için, aynı zamanda dağınık bir kaş istemediğinize eminim. İnce, kavisli kaşlarınız varsa, kaşlarınızı biraz kabartmak için temiz rimel fırçanızı kullanın. Ardından kalın görünmesini sağlamak için kaşlarınızın kenarını çizerken aynı renkteki kaş kalemi kullanın. Zaten kalın kaşlarınız varsa, kaşlarınızı düzgün bir biçimde görünmesini sağlamak için bir kaş tarağı kullanın. Porselen makyaj yapımında kaşlar çok keskin çizgili ve çok uzun olmamalıdır. Kaşınızın olabildiğince doğal görünmesi için elinizden geleni yapın.

Porselen makyajda göz farı

Porselen makyaj yapımında çok yoğun bir göz kalemi, rimel ya da eyeliner kullanmamalısınız, çünkü bebeklerin çok yoğun kirpik çizgileri ve kirpikleri olmaz. Ancak, yorgun göz kapaklarınızı canlandırmak için göz farı kullanabilirsiniz. Cildinizin rengine en uygun olan doğal bir göz farı kullanın. Göz kapağı için pembe parlak bir göz farı, yüzünüze meleksi bir dokunuş katar. Gözünüzün altında ise kahverengi göz farı kullanın ve harmanlayın. İç kenarında, ise parıltılı bir renk hoş durabilir.

Porselen makyajda ruj

Dudaklarınızı düzenli olarak nemlendiriyorsanız, zaten biraz bebek dudaklarınız olacaktır. Ancak düzenli olarak bu nemlendirme rutinine ek olarak pul pul olmuş dudaklarınızı fırçalarsanız daha bakımlı dudaklarınız olacaktır. Fırçalanmış dudaklarınıza pembe veya portakal rengi bir tonda ruj uygulayın.

Konuyla ilgili video:

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Sık yapılan makyaj hataları adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin