Renklerin dilinden kendinizi öğrenin

Renklerin anlamı
Paylaş
 

Renklerin insan yaşamına etkileri, renklerin anlamı, renklerin özellikleri, renklerin senfonisi nelerdir? Öğrenin.

 

Renklerin dilini öğrendiniz mi? Kırmızı, mor, siyah, mavi hangi renk sizi yansıtıyor? Çiçeklerin dilinin renklerden anlaşıldığı gibi her şey renklerden anlaşılır. Peki, sizin renginiz ne? Ruh halinizi her zaman olumlu yönde etkileyen, size mutluluk veren bir renk vardır mutlaka. Yapmanız gereken bu rengi keşfetmek. Genellikle kırmızının aşkı, sevgiyi ve tutkuyu ifade ettiği söylenir ve çoğu kadın tarafından sevilir. Belki de sadece duyduklarımızdan böyle zannederiz.

Renklerin psikolojik etkileri vardır. Yaz kapıyı çalınca açık, pastel tonlar kullanılır. Çünkü yaz mevsimi mutlu bir enerji verir. Bizde yaz renkleriyle canlanırız. Koyu tonlar ise kış mevsiminde ya da gece organizasyonlarında tercih edilir. Renklerin anlamları ve insanlar üzerindeki etkileri bir çeşit tedavi olarak da tercih ediliyor. Örneğin, yeşil ve mavi renk huzur verdiğinden dolayı hastalara öneriliyor. En çok giydiğiniz kıyafetinizin, evinizin badanasının, mobilyalarınızın yoğunlukta olduğu renk ve tonlar sizin ruh halinizi ve kişiliğinizi yansıtır.

 

 

Renklerin anlamları nelerdir?

Turuncu ve sarı gibi canlı renkler hayata bağlar. Neşe, incelik ve zekayı temsil eden sarı ve turuncu enerji katar yaşamımıza. Bu renkleri tercih eden insanlar da hareketli, dışa dönük ve dinamik insanlardır.

Özgür ve cesur birisiyseniz genellikle mavi tonları kullanırsınız. Sonsuzluk ve özgürlük anlamları taşıyan mavi renk, bu karakterdeki insanlar tarafından sıklıkla kıyafetlerinde ve her ortamda kullanır.

Huzur arayan bir insan farkında olmadan yeşil tonlarına yönelir.

Dengeli ve mütevazı kişiler gri yanadır.

Lüksü, itibarı, asaleti sevenler de genellikle mor ve lila renklerini kullanır.

Otoriter, sözü geçen, etrafına yararı olan kişilerin renk tercihi ise lacivert rengidir. Lacivert aynı zamanda asilliği ve şıklığı da ifade eder.

Güveni önemseyen, güven veren ve rahatlığı sevenlerin tercihi ise pembe rengidir. Pembe tonları genelde kız rengi diye düşünülse de kadın ya da erkek, genç ya da yaşlı bu rengi tercih edebilir.

Şehvet, matem ve gücün rengi de siyah renktir.

Saflık, temizlik, başarı ve istikrar ise beyaz renkler anlatılır.

Kararlı, hırslı, atak, enerjik insanların rengi de kırmızıdır.

Doğallıktan yana olan insanlar ise kahverengi ve yeşili tercih ederler.

Hangi renk sizi yansıtıyor, bulabildiniz mi?

 

Sizin için hazırladığımız Hayran bırakan detaylar adlı galerimizde bulunan kıyafetlere göz atabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin