Rimel sürerken yapılan büyük hatalar

Rimel sürmenin püf noktaları
Paylaş
 

Rimel sürmenin püf noktaları ve rimel sürerken yapılan yanlışlar nelerdir?

Rimel, bir göz makyajının incisidir. Göze sürülen farı ve eyelinerı tamamlayan, gözlerin ön planda olmasını sağlayan, bakışların derinliğini arttıran bir makyaj malzemesidir. Çeşitli ürünlerde her renk olarak karşımıza çıksa da siyah renkten hiç birimiz vazgeçemedik. Peki, rimel sürerken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir, rimel sürmenin püf noktaları nelerdir? Hemen öğrenelim.

Rimel sürmenin püf noktaları

1. Rimel kullanmanın en önemli püf noktası her gece yatmadan önce nazik bir şekilde kirpikleri maskaradan temizlemektir. Rimelle uyuduğunuz her gece sizde gözaltı morluğu olarak geri dönecek ve kirpiklerinizi tek tek kaybedeceksiniz. Mikrop kapmak da olasıdır.

2. Maskara fırçasını tazelemek için defalarca tüpün içine pompalamak yaptığımız en büyük hatalardandır. Bu hareket, rimelin yapısını bozar, tüpün içini havayla doldurur ve tüpün içinin kısa bir sürede kurumasına neden olur. Ek olarak havada bulunan bakteriler rimel fırçasına, oradan da kirpiklerinize rahatça bulaşabilir.

3. Maskara fırçasının tüpten ilk çıkarıldığı anda genel olarak fırçanın uç kısmında maskara yığını bulunur. Bu yığını tüpün kenarına sıyırarak topaklanmayı önleyebilirsiniz.

4. Rimeliniz çok sıvı haldeyse, tüpün kapağını birkaç saat açıp bırakıp doğru kıvama ulaşabilirsiniz. Böylece kirpiklerinize uygulamak daha kolay olacaktır.

5. Kirpiklerinizin dolgunlaşması ve daha uzun gözükmesi için bir kat yetmez, birkaç kat daha gerekir. Dikkat edilmesi gereken nokta kirpiklerinize katları geçerken, bir önceki katın kurumasına izin vermeden sürmektir. Rimelin kurumuş olduğu kirpiklerin üzerine tekrar sürmeye çalışmak hem kirpiklerinize sarar verip dökebilir hem de kirpiklerinizde topaklanmaya neden olabilir.

Bu noktalara dikkat ederseniz göz makyajınızda daha güzel bir görüntü elde edersiniz. Ve kirpiklerinizi en az zarara uğratıp, kirpiklerinize en sağlıklı yöntemleri uygulamış olursunuz.

Kadinbakis.com olarak sizin için hazırladığımız Kirpiklerin uzaması ve gürleşmesi için altın kurallar makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin