Rimel sürme teknikleri ile daha güzel kirpikler

Rimel sürme teknikleri
Paylaş
 

Rimel sürme teknikleri nelerdir? Rimel sürerken kirpiklerin yapışmaması için, kirpiklerin uzun görünmesi için rimel nasıl sürülür? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Kirpiklerinize maskara yani rimel sürerken dikkat etmeniz gerekenlerin dışında, maskarayı nasıl kullanacağınız hakkındaki bilgilere de sahip olun. İşte hem maskarayı kirpiklere uygulama hem de rimel sürme teknikleri hakkında bilmeniz gerekenler!

Rimel sürme teknikleri

Uzunluk katmak için

Maskaranızı ilk olarak kirpiklerinizin uç kısımlarına sürün. Daha sonra ise her zaman yaptığınız gibi dip kısmından uçlara doğru maskarayı uygulayın.

Maskaranın göz kapağına bulaşmasını önlemek için

Rimel sürme tekniklerinden maskaranın göz kapağınıza bulaşmasını önlemek için, sürdükten sonra ellerinizle rüzgar yaparak maskaranın kurumasını sağlayın.

Göz altlarınıza bulaşmasını önlemek için

Maskarayı özellikle de alt kirpiklerinize uygularken göz altlarınıza bulaşır. Bunu engellemek için kaşığı göz altınızda tutun ve maskaranızı öyle uygulayın. Bu rimel sürme teknikleri sayesinde maskara, göz altlarınız yerine kaşığa bulaşır.

Yapışan kirpiklerinizi ayırmak için

Sürdüğünüz maskara bazen kirpiklerinizin birbirine yapışmasına sebep olabilir. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya olursanız makyaj temizleme suyundan yararlanın. Temiz bir maskara fırçasını makyaj temizleme suyuna daldırın ve yapışmış kirpiklerinize sürün.

Bulaşmış maskara lekelerini silmek için

Maskara lekelerini silmek için parmağınızı kullanmayın deriz. Çünkü parmağınızla lekeleri silmeye çalışmak cildinize ve makyajınıza zarar verebilir. Bunun yerine bir kulak çubuğuna nemlendirici sürün ve bu rimel sürme teknikleri sayesinde rimel kalıntılarını temizleyin.

Maskaranın kurumasını önlemek için

Kurumayı engellemek için fırçayı sürekli olarak maskaranın içine sokup çıkarmamaya özen gösterin. Bunun yerine fırçayı tek seferlik çekin. Çünkü fırçaya yapışan hava kabarcıkları, maskaranın kurumasına neden olabilir.

Kuruyan maskarayı eski haline getirmek için

Sıcak suyun olduğu bir kase içerisine kurumuş maskaranızı koyun ve bekletin. Maskaranızın daha iyi bir halde olduğunu fark edeceksiniz.

Kirpiklerinizi maskaraya hazırlamak için

Maskara uygulamadan önce kullanmadığınız temiz bir fırçaya vazelin sürün ve kirpiklerinize uygulayın. Bu rimel sürme teknikleri ile kirpiklerinizin daha parlak, yoğun ve kalın gözükmesi sağlanır.

Kirpiklerinizin her noktasına ulaşmak için

Seyahat boyu maskara kullanabilirsiniz. Çünkü seyahat boyu maskaraların fırçası normale göre daha küçük olduğu için kirpiklerinizin ulaşılması zor yerlerine ulaşmanızı kolaylaştırır.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Maskara fırçası nasıl seçilir adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin