Ruj kullanmadan dudak kırmızılığınızı arttırın

Ruj kullanmadan dudak kırmızılığınızı arttırın
Paylaş
 

Dudak kırmızılığı nasıl arttırılır, doğal yollarla dudak kırmızılığı nasıl sağlanır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Dudak kırmızılığı herhangi bir kozmetik ürün kullanmadan, tamamen doğal yollarla da arttırılabilir. Özellikle sigara kullanımı, güneşe aşırı maruz kalma gibi nedenlerle dudak rengi değişebilir.

Dudaklar yüzü tamamlayan ve bir başkası tarafından dikkat edilen ilk kısımdır. Genetik olarak bazı kadınların dudakları kahverengi ya da beyaza yakınken, bazı kadınların dudakları ise pembedir. Peki, dudak kırmızılığı nasıl arttırılır?

 

Kırmızı dudaklara nasıl sahip olunur?

Ruj kullanmadan dudaklara renk verme

  1. Zeytinyağı ve şeker ile bir macun yapın. Bu macunu dudaklarınızı dairesel hareketlerle ovalayın. Bu, dudaklarınıza parlaklık kazandırırken, ovalamak kan dolaşımını hızlandıracağından daha canlı dudaklarınız olacaktır. Ayrıca bu yöntem rujsuz kırmızı dudaklara sahip olmanız için iyi bir dudak soyucudur.
  2. Öğütülmüş tarçını dudağınıza dairesel hareketlerle sürün. Biraz sızlama yapabilir. Ama bu iyi bir peeling yapma yöntemidir. Peeling ciltteki ölü derilerin atılarak cildin yenilenmesini sağlar. Bu şekilde dudaklarınızdaki deri yenilenecek, kan dolaşımınız hızlandığı için doğal olarak dudaklarınız renklenecektir. Ardından pürüzsüz pembe dudaklar için dudaklarınızı suyla temizleyin.
  3. Dudaklarınızı ıslatıp ev yapımı bir tereyağı sürün. Tereyağı zengin bir E vitamini olduğundan, dudakları yumuşatarak renk tazeliği sağlar.
  4. Dudak kırmızılığını arttırmak için, bir gece suda kuru üzüm bekleterek su emmesini sağlayın. Ve her gün bir şey yemeden önce ilk olarak hazırladığınız üzümü yiyin. Bu yöntem dudağa ruj sürmeden renk vermek içindir.
  5. Doğal yolla dudak renklendirmek için pancar kökü kullanabilirsiniz. Pancar kökünden bir dilim doğrayın. Bu dilimi dudaklarınıza ovarak sürün. Bu yöntem dudak kırmızılığını arttıracak, hoş bir pembe-morluk verecektir.
  6. Mikrodalga fırında vazelini 20 saniye kadar ısıtın. İçine istediğiniz renge ulaşana dek gıda renklendirici ekleyin. Soğumasını bekleyip, dudaklarınıza sürün. Bu yöntemi dudağa renk vermek için kullanabilirsiniz.
  7. Dudaklarınıza günlük olarak badem yağı sürün. Ayrıca sütlü bir kreme badem yağı karıştırabilir, günlük olarak dudaklarınızı ovabilirsiniz. Çok etkili bir dudak bakım yöntemidir.
  8. Dudaklarınıza doğal bir canlılık kazandırmak istiyorsanız zeytinyağı sürebilirsiniz.
  9. Gece uyumadan önce dudaklarınıza gliserinle beraber limon suyu sürün. Limon cilde uygulandığında beyazlaşmaya neden olur, dudaklara uygulandığında ise renk bozulmalarını iyileştirir.

Sizin için hazırladığımız Makyajsız güzel olmak imkansız değil adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin