Rujun silinmemesi için bunları yapın

Rujun silinmemesi için bunları yapın
Paylaş
 

Rujun silinmemesi için yapılması gerekenler nelerdir, ruj nasıl kalıcı olur, rujun kalıcılığı nasıl artırılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Özene bezene, bin bir ustalıkla sürdüğümüz rujun kalıcı olmaması hepimizin ortak derdidir. Evden tam takır çıkarız, ancak tüm tazeleme çabalarımıza rağmen o rujun ne kadar uzun süre kalıcı olduğu iddia edilirse edilsin bir türlü uzun süre kalıcı olmaz. Sürekli yanımızda rujumuz ve ufak aynamızla birlikte gezeriz ya da günün belirli aralıklarında soluğu tuvalette makyaj aynalarının önünde alırız. Size rujun silinmemesi için yani rujunuzu daha da uzun ömürlü olmasını sağlayabilmeniz için 6 adım hazırladık.

Rujun silinmemesi için yapılması gerekenler

Parlak rujlar tercih edin

Çoğu uzun zaman dayanan rujlar mat yapılıdır ve dudaklarınızı kurutur. Bu yüzden rujun silinmemesi için parlak rujları tercih edin. Çünkü bu parlaklık inci pigmentleri ile sağlanır, texture ile değil. Krem bir ruj kadar nemli olmayacağından silinmemesi daha mümkün olacaktır.

Cesaretli olun

Rujun silinememesi için koyu ya da açık renkler tercih edin. Onlar yumuşak tonlara göre daha uzun süre kalıcı olurlar, çünkü daha fazla renk pigmenti barındırırlar.

Dudaklarınızı hazırlayın

Rujun kalıcılığını pürüzsüz bir zeminde artırabilirsiniz. Rujunuzu sürmeden önce rujun silinmemesi için dudaklarınızı iyice temizleyin. Öncelikle kuru ve çatlak dudaklarınız varsa rujunuzu uygulamadan önce temizledikten sonra bir parça nemlendirici ile kuruluğunu alın daha sonra ise rujunuzu uygulayın. Ancak uyguladığınız nemlendiricinin fazlasını bir mendille almayı unutmayın.

Dudak kalemi kullanın

Dudak kalemleri de çok fazla renk pigmenti barındırdığından daha uzun süreli kalıcılık sağlayacaktır. Rujun silinmemesi için rujunuzla aynı tonda ya da bir ton açık veya koyu bir tane seçin ve dudağınızın ortasından başlayarak kenarlarına doğru uygulayın.

Olduğu gibi sürün

Kesinlikle rujunuzu fırça ile sürmeyin. Rujun silinmemesi için direk ruju dudağınıza uygulayın. Uyguladığınız ilk katın hafifçe bir mendille fazlalığını alın ve ikinci katı uygulayın.

Kapanışı pudra ile yapın

Kadınlar, ruju pudra ile bitirince dudaklarının kuruyacağını düşünürler. Ancak denemekte zarar yok. Önce ağzınızı kapatın, ardından gülün, daha sonra yumuşak bir fırça ile süreceğiniz biraz pudrayı dudaklarınıza uygulayın. Daha sonra tekrar ruj sürmeyin, yoksa dudaklarınız bir kek gibi kıyır kıyır olabilir. Bunu istemeyiz.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Farın kalıcı olması için yapmanız gerekenler adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin