Saç düzleştiren muz maskesi

Muzla saç düzleştirme
Paylaş
 

Saç düzleştiren doğal yöntemler arasında en etkili saç düzleştiren muz maskesinden bahsedelim.

 

Saç düzleştirmenin püf noktaları neler bu makalede öğreneceğiz. Saç düzleştirme yöntemleri arasından en etkili saç düzleştiren doğal yöntem muz maskesi. Dalgalı saçın güzelliğinden şüphe yok ama bazen söz dinlemez bukleler can sıkıcı olabiliyor.

Folik asit ve B6 vitamini gibi saç dostu besin dolu yapısı ve yüksek şeker içeriği ile muz, saçınızı nemlendirmede yardımcı olur. Vazgeçilmez saç bakım ürünlerinden biri de zeytinyağıdır. Protein özleri sayesinde süt ise saçın güçlenmesini sağlar. Bu besinlerin tümü bir arada kullanıldığında çok güçlü saç düzleştirme etkisine sahiptir.

Saç düzleştiren muz maskesi:

Saçınızın uzunluğuna ve gürlüğüne bağlı olarak, maskeyi hazırlarken kullanacağınız malzemelerin miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz.

  • Muz kabuğunu soyduktan sonra küçük küçük keserek pürüzsüz hale gelene kadar doğrayıcıdan geçirin. Zeytinyağı, yoğurt ve balı da içerisine ekleyip iyice karıştırın. Maske saç kremi kıvamına gelmelidir. Kökten uca kadar kuru haldeki saçlarınıza eşit miktarda maskeyi dağıtın. Sıvı bir karışım olan bu maskeyi lavaboda ya da banyoda yaparsanız daha iyi olacaktır, bu şekilde etrafa damlamasını önlemiş olursunuz. Boneyi saçınıza geçirin ve yaklaşık 1 saat kadar bekletin. Güzelce saçlarınızı yıkayıp, şampuanlayın ve ardından durulayın. Saçınızı en son havluyla hafifçe kurutup, tarayın.

Haftada bir defa, uzun süreli kullanımda saç düzleştirmede etkili olduğunu fark edeceksiniz. Eğer muz kokusunu sevmiyorsanız muz olmadan diğer malzemeleri aynı şekilde kullanabilir, saçınıza bakım yapabilirsiniz.

 

Sizin için hazırladığımız Daha parlak ve sağlıklı saçlar için en basit öneri adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin