Saç kırıklarını yakma yöntemi

Paylaş
 

Saç kırıklarını yakma yani saç kırıklarını mumla temizleme yöntemi nasıl yapılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Saç kırıklarını yakmak ya da saç kırıklarını mum ile temizleme, bu yeni güzellik çılgınlığını denemek isteyen var mı?

Saç maşaları, saç düzleştiricileri ve fön makineleri yani bütün saç şekillendiricileri ile saçlarımızı muazzam miktarda stres altına sokuyoruz ve bu çoğumuza pahalıya patlıyor!

İnce, kırılgan saçlar ve çatallaşmış uçlar çoğu zaman saçlarımıza uygulanan ısının sonucudur. Bu, uzmanlar tarafından da genelde aşırı ısıya karşı uyaran nedenlerinden biri olduğu açıklanıyor.

Peki, tüm bu saç şekillendiricilerinden daha da sıcak bir saç bakımı tekniğine ne dersiniz? Hatta direk ateş desek? Brezilya’dan ve daha başka yerlerden gelen güzellik uzmanlarına inanılırsa, ateş saç bakımı geleceği olabilir.

Ateş (birden fazla yöntemle) ile saç bakımı “Velatarapia yöntemi” olarak adlandırılır. Bu saç kırıklarını temizleme yöntemi ve benzer teknikler dünyanın dört bir yanında uygulanmış olmasına rağmen ilk çıkış yeri Brezilya’dır. Bu yöntem saçın bükülmüş bir bölümüne mumun ateşini tutup, sonra kırık uçları yakmayı içerir.

Mumla saç kırıklarını yakma yöntemi

Bu şaşırtıcı mumla saç kırıkları alma yöntemi, bir yangın tehlikesi ve gerçekleşmesini bekleyen bir kaza gibi görünebilir, ancak güzelliğe önem veren kadınların ve hatta modellerin dünyada olağandışı ne kadar teknik varsa hepsini yapabilecekleri doğrudur. Saç kırıklarını yakma yöntemi ile muhtemelen harika sonuçları elde etmek için biraz bekleyeceksiniz, çünkü biraz zahmetli ve zaman alıcı. Ancak uzun, parlak ve sağlıklı saçlara giden yolun kapısını saç kırıklarını yakma tekniğiyle aralayabilirsiniz!

Mumla saç kırığı alma işlemi üç saate kadar sürebilir ve yalnızca eğitimli profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir. Söylemeye gerek yok, bu yöntem ile evde saç kırıklarını almayı denemeyin!

Kadinbakis.com olarak sizin için hazırladığımız Mükemmel saçlara sahip kadınların sırları adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin