Saç spreyinin diğer kullanım alanları

Saç spreyinin diğer kullanım alanları
Paylaş
 

Saç spreyinin kullanım alanları nelerdir, ne işe yarar? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Saç spreyinin, ojenin diğer kullanım alanlarında da olduğu gibi çorabınızdaki merdivenin daha da kötüye gitmesini engelleyebileceğini biliyor muydunuz? Ya da ofiste uzun bir gün boyunca favori topuklu ayakkabılarınızın ayaklarınızı oymasını engelleyebileceğini?

Bunun bir saç şekli sabitleyici olduğunu bilmekteyiz, ancak saç spreyinin her gün ne kadar kurtarıcı olabileceğini tam olarak anlayamadık!

 

Saç spreyinin kullanım alanları

Saç spreyinin kullanım alanları: Çiçeklerin ömrünü uzatın

Güzel çiçeklerin mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını sağlamak için kesme boğumlarının alt kısmını saç spreyi püskürtün. Çiçeği günlerce taze tutmak için nemi tutacak!

Saç spreyinin kullanım alanları: Ayakkabılarınızın eskimesini durdurun

Bu basit bir numara, ama oldukça zekicedir! Topuk, ön ve yan kısımlara püskürtün, sürtünmeyi ve kabarcıkları önlemeye yardımcı olacaktır.

Saç spreyi ile: Makyajınızı sabitleyin

Dikkatli olarak sürdüğünüz eyelinerın dağılmayacağından emin olmak için ya da fondöteninizi bütün gün ve gece boyunca formda tutmak için doğrudan saç spreyini havaya sıkın ve daha sonra başınızı kaldırıp ve spreyin yüzünüze düşmesine izin verin.

Saç spreyi ile: Büyüyen merdivenleri durdurun

Kilotlu çoraplarda merdiven oluşmasından, yani herhangi bir yerde küçük bir delik keşfetmekten ve daha sonra yavaş yavaş yayılmasını izlemekten daha kötü hiçbir şey yok. Bunun için, yeni bir çifti elde edene kadar saç spreyi ile bu merdivenin büyümesini durdurabilirsiniz.

Saç spreyi ile: Ayakkabılarınızın parlak olmasını sağlayın

Ayakkabılarınızı parlattıktan sonra, daha da parlak renkler oluşturmak, hatta en son parlaklığı elde etmek için ayakkabılarınızın üzerine hafifçe saç spreyi sıkın.

Saç spreyi ile: Elbise ve eteklerin yukarı kaymasını engelleyin

Bu kış elbise ve etekler gerçekten şık görünebilir, ancak yürüme esnasında çok can sıkıcı oluyor! Jimnastikçilerin kıyafetlerini yerinde tutmak için yaptıklarını yapın ve bacaklarınıza ve kalçanızın üstüne ince bir saç spreyi sıkın. Bu, elbisenizi ya da eteğinizi yerinde tutmanızı sağlayacak, böylece gözlerinizi güvenle aynalardan ayırabilirsiniz.

Saç spreyi ile: Böcekleri defedin

Geleneksel böcek spreyinden daha az toksiktir, ancak saç spreyi tüyler ürpertici sürüngenleri durdurmada o kadar etkilidir.

Saç spreyi ile: Statik elektriği yok edin

Kıyafetlerinizde statik olarak saçlarınızın telaşlı hale getirmesinden çok nefret ediyorsunuz, değil mi? Bunu önlemek için, kıyafetinize saç spreyi püskürtün. Bu yöntem, statiği azaltacaktır.
Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Saç kırıklarını mumla yakma adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin