Saç toneri yapımı

Saç toneri yapımı
Paylaş
 

Saç toneri yapımı, saç toneri nedir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Saçlarınıza doğal bir aydınlatma katmak için kuaföre gittiniz. Bir dergi okuyorsunuz ve neler olduğunu görmek için aynaya bakmadınız. Kuaför bitti dediğinde dehşet içinde aynaya baktınız. Saçlarınız, hayal ettiğiniz saçlardan çok farklı görünüyor. Aslında, biri sizi bir zebra haline getirmiş gibi görünüyor. Ya da kuaförünüz saçlarınıza o istediğiniz doğal rengi veremedi. Üzülmeyin öğrenmeniz gereken şey saç toneri yapımı.

Yukarıdaki durum, saçlarını boyatan bütün kadınların başına gelmiştir ama dışarıda bazı kadınlardaki renkler sizi cezp ediyor değil mi? Peki nasıl bu kadar doğal renkler elde ediyorlar? Elbette saç toneri yapımıyla!

Saç toneri nedir?

Saç toneri, saçınızı belirli bölgelerini aydınlattığınızda ya da tamamını boyadığınızda pürüzlü renk geçişlerini örtmeye yardımcı olan bir çözümdür. Saç cilası aynı zamanda aydınlanan kısımların parlaklığını da koruyabilir. İzlediğiniz o pahalı kuaför hesaplarının birçok videosunda mavi-mor saç toneri yapımını yani saç cilası uygulandığını görmüşsünüzdür. Fakat bu uygulama için o kadar para harcamanıza gerek yok.

Saç toneri ne işe yarar?

Saç toneri yani saç cilası renk tonunu yumuşatmaya yardımcı olur ve aydınlatılan kısımları normal saçlarınızla harmanlar; böylece çizgiler daha doğal ve mevcut saçlarınızla aynı hizaya getirilir.

Saç cilası, önceki aydınlatmalara yeni tonlar ekleyerek daha mükemmel bir gölge elde etmenize yardımcı olur.

Saçınızın taban rengini değiştirmek veya saçınıza doğal parlaklık kazandırmak istediğinizde özellikle etkilidir.

Bir kez saçlarınızı boyadığınızda, elbette ki saçınızı yıkamaya devam edersiniz ve rengin akıp gittiğini fark edersiniz. Burası saç toneri yapımının resme girdiği yerdir; Uyguladığınız rengin toner tarafından tekrar yakalandığını ve tonerin saçınıza yeniden hayat verdiğini fark edeceksiniz.

İlk denemede istediğiniz mükemmel tonu almanızın olasılığı düşüktür. Saç cilası yeni rengin eski renkle uyum sağlamasına yardımcı olurken, yeni renk daha doğal görünür ve mevcut gölgenizle sorunsuz şekilde harmanlanır.

Saç toneri nasıl kullanılır?

  1. Bahsettiğimiz gibi, toner saç rengini düzeltir ve vurgular. Yeni saç rengini uyguladıktan ve duruladıktan sonra, saç cilasını uzun vuruşlarla uygulayın. Her saç tutamınıza eşit derecede uyguladığınızdan emin olun. Saç toneri yapımından sonra uygulamaya geçince, saç renginize nasıl parlaklık getirdiğini göreceksiniz. Toner dolgu maddesi olarak da görev yapar, saçları düzleştirir ve renklerin uçtan uca yayılmasını sağlar.
  2. Sarı bir renk tonunu uyguladığınızda, bazen saçlarınızın köklerinin uçlardan daha parlak göründüğünü göreceksiniz. Saç derinize daha yakın olan saç bir ısı kaynağına yakın olduğu için genellikle bu olur. Bu nedenle uygulamaya uçlardan başlayabilirsiniz.
  3. Saç cilası, saç boyama işlemi için son kattır. Saçınızın daha güçlü görünmesini sağlarken içindeki rengi böylece daha uzun süre dayanacak hale getirir.

 

Saç toneri farklı kozmetik mağazalarında hazır olarak bulunsa da evde kendinizde yapabilirsiniz. Saç toneri yapımı için ihtiyacınız olan şey mor saç boyası. Ayrıntılı anlatımı ve daha fazlasını daha önce yayınladığımız Evde saç toneri yapımı makalemizden öğrenebilirsiniz.

Bize saçlarınızı boyamak için kullandığınız teknikler hakkında bilgi verin. Vurgulamalar için bir saç toneri yapımınız varsa, deneyimlerinizi diğer okuyucularla burada paylaşın; Aşağıya bir yorum bırakın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin