Saç uzatmanın en hızlı yöntemleri

Saç uzatma yöntemleri
Paylaş
 

Saç uzatma yöntemleri ve hızlı saç uzatan yağlar içeren makalemizi okuyun.

 

Saç uzatma adına türlü türlü yollar deniyor ama bir türlü hızlı saç uzatmanın formülünü bulamıyorsanız, bu makalemiz tam size göre. Tamamıyla doğal saç uzatan yağlara ek olarak saç uzatan beslenme, besin listesini de vereceğiz. Saç uzatma yöntemlerinden çam terebentin yağıyla olan yöntemden başlayalım.

Çam terebentin yağı ile hızlı saç uzatma

Çam terebentin kullananlar en hızlı saç uzatan yağlardan biri olduğunu söylüyorlar. Bir şişe şampuana bir yemek kaşığı çam terebentin yağı ekleyin. Kullanmadan önce iyice çalkalayın ki şampuan ve yağ iyice birleşsin. Bu saç uzatma kürü ile hızlı uzayan, kolay taranan yumuş yumuş saçlara sahip olacaksınız. Bir sır daha: Saç dökülmesine kesin çözüm olduğu söyleniyor. Saçı hızlı uzatan yağlardan olan çam terebentin yağının fazlası değil önerilen miktarlarda kullanılmalıdır.

Isırgan otu suyu ile hızlı saç uzatma

Isırgan otunun faydalarından biri de hızlı saç uzatma ve saç dökülmesini durdurmasıdır. Ayrıca saçı canlandırma özelliği de vardır. Bu kolay ve ekonomik saç uzatmak için maskeyi her banyodan sonra uygulayabilirsiniz. Geceden bir avuç ısırgan otunu, bir litre sıcak suya atın ve sabaha kadar demlenmesini sağlayın. Daha sonra süzün ve bir sprey şişeye koyun. Her banyodan sonra saçlarınız nemliyken bu saç uzatan maskeler önerimizi saç diplerine ve uçlarına masaj yaparak uygulayın. Durulama gerektirmeyen bu yöntem koku yapmıyor. Saç bakımı adına sağlıklı ve etkili bir uygulamadır.

Keten tohumu ile hızlı saç uzatma

Keten tohumu içerdiği liften dolayı saç tellerini sararak dış etkenlere karşı korur ve hızlı saç uzatma ve gürleştirmede oldukça başarılı bir besindir. Bu hızlı saç uzatma maskesi oldukça kolay, ucuz ve etkili. Aktarlarda bulabileceğiniz bir avuç öğütülmüş keten tohumu ile bir avuç tane karanfili yarım litre sıcak suya atın. Geceden sabaha kadar suda demlenmesini bekleyin. Sabah olunca süzün. Banyodan sonra temiz saçlarınıza keten tokumu ve karanfil kürünü içeren saç bakım maskesini saç dibinden ucuna kadar bolca yedirin. Bu hızlı saç uzatma yönteminin daha etkili olması için sıcak bir havluya sararak en az bir saat bekleyin. Saçlarınızı yıkayın.

Hızlı saç uzatan besinler

Dış bakım kadar hızlı saç uzatma için içeriden beslenme de oldukça önemlidir. Özellikle protein içerikli besinlerin saç sağlığına ve saç uzatmaya faydası kanıtlanmıştır.

1) Çörekotu

2) Susam

3) Keten tohumu

4) Su

5) Tavuk göğsü

6) Pancar

7) Yumurta

8) Elma sirkesi

9) Yulaf ezmesi

10) Sarımsak

11) Soğan

12) Turp

13) Havuç

14) Çilek

 

Sizin için hazırladığımız Saç uzatmak için sinameki kürü adlı makelemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin