Saçla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Saçla ilgili doğru bilinen yanlışlar
Paylaş
 

Saçla ilgili doğru bilinen yanlışlar, beyaz saç koparılır mı, kırık saç ucu onarımı mümkün mü, stres saç beyazlatırmı, saç kestirmek saça iyi gelirmi? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Saçla ilgili doğru bilinen yanlışlar, yani babaannelerin yıllar önce söylediği saç sağlığı önerilerinin herhangi birini uyguluyor musun? Sence bu öneriler doğru mu yanlış mı? Bunlar hepimizin doğru olduğuna inandığımız efsaneler, ama tamamen yanlış! Bu saçla ilgili doğru bilinen yanlışları ve doğru cevapları için okumaya devam edin ve bundan sonra daha iyi saçlar elde edin.

Saçla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Saçla ilgili doğru bilinen yanlışlar: Eğer bir beyaz saç teli çekerseniz, daha fazla beyaz saçınız olur

Tamamen yanlış! Her saç folikülü siyah olsun, beyaz olsun, sarı olsun, kırmızı olsun koparıldıktan sonra yalnızca bir kökten ibarettir. Tabii bu koparmaya devam etmen gerektiğini söylediğim anlamına gelmez. Ama kesebilirsin,  zaten uzaması uzun sürecektir.

Saçla ilgili doğru bilinen yanlışlar: Kırık saç uçlarını onarabilirsin

Tamamen yanlış! Saç teli bir kere ikiye bölündüyse onları bir araya toplamak imkansızdır. Yapabileceğiniz en iyi şey, saçlarınızın daha da fazla dökülmesini önlemek için saçınızı kestirmeli ya da nemlendirerek kırıkları daha az dikkat çekecek şekilde bir araya getiren bir serum kullanmalısınız.

Saçla ilgili doğru bilinen yanlışlar:  Stres saçı beyazlatır

Şu anda saç beyazlaması hakkındaki bu iddiayı desteklemek için somut herhangi bir kanıt yok. Ancak birçok örneğe bakılırsa, yaşa ve genetiğe bağlı olarak beyazlıyor.

Saçla ilgili doğru bilinen yanlışlar:  Sık sık saç kestirmek saçları daha hızlı uzatır

Kesinlikle yanlış. Saç her ay 1,5 cm kadar uzar ve saç uzaması doğal olarak yaz aylarında daha da hızlanır. Sık sık saç kestirerek saç uçlarının daha sağlıklı olmasını sağlarsınız,  saç dökülmesini azaltırsınız, ancak sık sık saç kestirirseniz saçınızın uzaması biraz daha uzun sürebilir.

Saçla ilgili doğru bilinen yanlışlar: Harika saçları elde etmek için köpürtün, yıkayın ve tekrarlayın

Çoğu zaman, bir defa şampuanlamak saçları temizlemek için yeterlidir ve çok fazla şampuan saçlarınızı kuru hale getirir ve bu yüzden de saçlarınızı her seferinde bir kez şampuanlamanız yeterlidir.

Her gün değil de, saçlarınızı iki ya da üç günde bir yıkayın. Çünkü saçları çok sık yıkamak, doğal yağları yok ederek saçın daha kötüye gitmesine neden olabilir.

Saçla ilgili doğru bilinen yanlışlar: Aynı şampuanı kullanmaya devam etmek etkisini azaltır

Yanlış! Şampuan ve saç kremleriniz her kullanışınızda aynı işi aynen yapmaya devam edecektir, bu yüzden bir üründen memnun kaldıysanız kendisine bağlı kalabilirsiniz! Ancak renk, yaş ya da farklı bir kesim yoluyla da olsa saçlar değişiyor, bu nedenle zaman zaman farklı ihtiyaçlarını karşılamak için farklı ürünler kullanabilirsiniz.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Saç bakım yağlarıyla saçlarınızı şımartın adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin