Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm

Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm
Paylaş
 

Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm, beyaz saçlara kesim çözüm, erken beyazlayan saçlara çözüm, beyaz saçları boyamadan eski rengine döndüren formül nedir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm aradığınıza göre, saçlarınız gri görünmese de bir kaç tel bile sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. O zaman neymiş bu beyaz saçlara bitkisel çözüm öğrenelim.

 

Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm

Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm; limon suyu ve altın çilek

Altın çilek pek çok rahatsızlık için kullanılabilen mucizevi bir bitki. Daha çok saç problemleri, deri enfeksiyonları ve obezite ile mücadele etmek için kullanılıyor. Daha da fazla saçın beyazlamasını önlemek için toz halinde satın alacağınız altın çileğe limon suyu ekleyip bir karışım elde edin. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize masaj yoluyla uygulayın. İstediğiniz sonuca varana kadar bu işlemi günlük devam ettirebilirsiniz.

Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm; köri yaprakları

Köri yaprakları saç pigmentlerinin daha koyu olmasını sağlayabilir. Özellikle Hindistan Cevizi yağı ile birlikte kullanıldığında muhteşem bir saç toniği elde etmiş olursunuz.

Bir yemek kaşığı Hindistan Cevizi yağı ile bir avuç içi kadar köri yaprağını kaynatın. Daha sonra yağı süzün ve soğumaya bırakın. Saçlarınızın dibinden uçlarına doğru masaj yoluyla sürün. Durulamadan önce 40-45 dakika saçlarınıza etki etmesini bekleyin. Bu işlemi haftada bir ya da iki kere uygulayarak sonuç alana dek devam edin. Dilerseniz köri suyu tüketerek de bu tedaviye destek olabilirsiniz.

Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm; soğan ezmesi

Soğanın gözlerinizi yakmamasına özen göstererek, saçlarınızdaki beyazları yok etmek için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken soğanı, saçlarınızın diplerine ovalayarak uygulamak ve kurumasını beklemek. Bu işlemin sonucunda  bir kaç gün içerisinde beyaz ya da gri olan saç telleriniz yeniden siyaha dönmeye başlayacak. Bu yöntemi günlük olarak kullanarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Soğanların kabuklarını soyduktan sonra güzelce ezerek ezme kıvamına getirmeniz gerekiyor. Soğan ezmesini saç derisine ekledikten 30 dakika sonra şampuanla yıkayıp durulayabilirsiniz.

Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm; kına

Kına bulabileceğiniz en mükemmel saçtaki beyazlar için bitkisel çözümdür. Sadece saçlarınızı daha koyu yapmakla kalmayıp, aynı zamanda kuvvetlendirir ve forma sokar.

Bir avuç dolusu kına yaprağını ezip içine 3 çay kaşığı altın çilek tozu ekleyin. Bir yemek kaşığı yoğurt içerisine bu karışımı ve bir çay kaşığı kuru kahve ekleyin. Saçlarınızın diplerine ve saç derinize eşit miktarlarda bu karışımdan sürün. Kuruduktan sonra saçlarınızı şampuanla yıkayarak durulayın. 2 ila 4 haftada bir bu karışımı uygulayıp beyazlardan kurtulun.

Diğer bir tarif ise kınayı Hindistan Cevizi yağı ya da hardal yağı içerisinde kaynatmak ve süzüp bu yağı saç diplerine uygulamaktır. Haftada bir uygulayabileceğiniz bu yöntem de çok etkilidir.

Ayrıca Türk kahvesi ile toz halindeki kınayı yoğurt kıvamına gelene dek karıştırarak saç için bir kına maskesi de elde edebilirsiniz. Bunu bir kaba alın ve bir iki saat ağzını sıkıca kapatarak bekletin. Daha sonra saç diplerinize maskeyi masaj yoluyla sürün. 1 saat sonra şampuan ile yıkayarak durulayın. Bu işlemi haftada 1 ya da 2 defa uygulayabilirsiniz.

Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm; Hindistan cevizi yağı ve limon suyu

Eşit miktarlarda Hindistan cevizi yağı ve limon suyunu karıştırın. Ölçü için zorlanıyorsanız her ikisinden de üçer çay kaşığı ekleyebilirsiniz. Bu karışım ile saç derinize 3 ila 5 dakika arası masaj yapın. Bir saat beklettikten sonra saçlarınızı şampuanla temizleyebilirsiniz. Bu basit ve etkili önerinin çoğu kişide işe yaradığı gözlemlenmiştir. Bu yöntemle etkili bir sonuç almak için önemli olan her gün düzenli olarak uygulamaktır. Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm olmasına ek, saçınızı besler ve güçlendirir.

Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm; biberiye ve adaçayı

Bu iki şifalı bitkinin her ikisi de doğal şekilde saçlarınızın rengini koyulaştırmak ve gri olanları siyaha çevirmek açısından oldukça etkilidir.

İki bardak su içerisinde yarım fincan toz adaçayı ve yarım fincan biberiye tozunu kaynatın. 1-2 saat demlenmesini bekleyin. Karışımı süzün ve suyunu alın. Saçınızı şampuanladıktan sonra durulamak için süzdüğünüz suyu kullanın. Onu da durulamadan 15-20 dakika saçlarınızda beklemesini sağlayın ve sonrasında durulayın. Haftalık rutininize eklerseniz, saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm bulmuş olacaksınız.

Saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm; havuç suyu

Havuç suyu hem sağlık bakımından faydalı, hem de lezzetlidir. Saç beyazlamasının önlemek ve de mevcut olan beyazların yok olmasını sağlamak için her gün havuç suyu tüketin. Evde taze bir şekilde hazırlayacağınız havuç suyu aynı zamanda saçlarınızı da güçlendirerek kopmasını engeller.

Kadınbakış.com olarak sizin için hazırladığımız Saç beyazlamasına son adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin