Saçtaki turunculuktan kurtulun

Saçtaki turunculuktan kurtulun
Paylaş
 

Saçtaki turunculuk, dipteki turunculuk nasıl gider? Sarı saçtaki turunculuk nasıl gider? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Saçtaki turunculuk, bakır saç rengi kullanmayan ve sevmeyen insanların en nefret ettiği durumdur. Küllü saç rengi elde etmenin yanında bu tonu korumak da oldukça zordur. Kendi saç rengi koyu olanlar, saçlarını açmaya kalkıştığında kötü bir turunculukla karşı karşıya kalırlar. Koyu saçlar açılınca, sarı saçtaki turunculuk olmasının sebebi koyu saçlardaki kızıllık pigmentinin daha fazla olmasındandır. Peki, saçtaki turunculuk nasıl kapatılır ve saçtaki kızıllık nasıl yok edilir? Öğrenelim.

 

Saçtaki turunculuğu gidermek

İlk olarak hangi rengin, hangi rengi sileceğini öğrenelim:

Sarı: Mor

Turuncumsu sarı: Mavi ve Mor

Turuncu: Mavi

Kızılımsı turuncu: Mavi ve yeşil

Kızıl: Yeşil ile yok edilebilir, yani nötrlenebilir.

Saçtaki turunculuğu yok etmek için gereken malzemeler

Sıvı saç kremi ve saçınızda istemediğinize karar verdiğiniz rengi nötrleyen renkte bir boya tüpü. (Örneğin: Saçtaki turunculuk için mavi boya kullanabilirsiniz)

Saçtaki turunculuğu kapatmak için toner hazırlanışı

Öncelikle yapmanız gereken şey, saçınızdaki hangi tondan kurtulmak istediğinize karar vermek. Ardından ağzı sıkıca kapatılabilen bir kavanoza az miktarda beyaz renkli bir saç kremi sıkın. Ardından içine saçınızdaki rengi nötrleyeceğine karar verdiğiniz renkteki saç boyasından serçe parmak kadar ya da bir tatlı kaşığı kadar ekleyin ve karıştırın. Ağzını kapatıp bu şekilde bir gece bekletin. Ertesi gün renkli bir saç kremi elde edeceksiniz. Ardından içine daha açık-pastel bir ton elde edene dek saçınıza yetecek kadar saç kremi ekleyin ve karıştırın.

Saçtaki turunculuk için tonerin uygulanışı

Saçtaki turunculuk için hazırladığınız toneri saç rengi koyu olanlar 1 saat kadar, platin gibi açık renk olanlar 5 dakika bekletip yıkamalıdır. Saç tonunuza göre bekleyeceği süreye karar vermelisiniz. Saçtaki turunculuk için hazırladığınız karışımı fazla beklettiğinizde hafif bir boyama yapabilir, ancak endişelenmeyin birkaç yıkamaya akıp gider.

Islattığınız saçlarınıza ya da kuru saçlarınıza uygulama yapabilirsiniz. Ayrıca saçtaki turunculuk için bu renkli boya tüplerini saç boyanıza da ekleyebilirsiniz. Örneğin; Küllü kumral saç rengi nasıl mı elde edilir? Küllü kumrala boyuyorsunuz ama yine de turunculuk yapıyorsa, herhangi bir markanın 0.11 (mavi) numaralı boyasından serçe parmak kadar sıkın ve saçınızı bir de bu şekilde boyayın.

Saçtaki turunculuk için hazırladığınız toner saçta koyulaştırma ya da açma yapmaz. Örneğin 6.4 olan saç rengi tonerden sonra 6.1 (küllü tonda) olur. Yani yalnızca yansımalar gidecek.

Kadinbakis.com olarak sizin için hazırladığımız Saç uzatmak için sinameki kürü adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. sena dedi ki:

    merhaba çok güzel ifade etmissiniz teşekkür ederim, yine de ufak bir soru sormak istiyorum. saçım tarçın bakir, bu rengi küllü kumral yapabilmek için hangi adımları izlemem gerek, lütfen yardımcı olun:(

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin