Sebze suyu içerek zayıflayın

Sebze suyu içerek zayıflayın
Paylaş
 

Sebze suyu nasıl hazırlanır, sebze suyu diyeti nasıl yapılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Sebze suyu ve meyve suları vücuttaki fazla yağları eritmeye yarayan harika bir yoldur. Sebze suyu kilo kaybettirirken metabolizmayı da hızlandırır. Uzmanlara göre günde bir bardak sebze suyu tüketilirse hızlı bir şekilde kilolardan kurtulmaya yardımcı olur. Kadinbakis olarak sizler için hazırladığımız besleyiciliği yüksek düşük sodyum içerikli zayıflatan sebze suyu tarifleri şu şekilde;

 

Zayıflatan sebze suyu karışımları

Salatalık suyu

Salatalık suyu ferahlatan, susuzluk gideren ve serin tutan bir içecektir. Vücuttaki birikmiş toksin ve yağ hücrelerini yok ederek doğal bir idrar sökücü olarak çalışır. Buna ek olarak vücut metabolizmasını hızlandırarak kilo kaybına yarar sağlar. Salatalık suyu kilolardan kurtulmanın yanı sıra, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı da sağlar. Taze salatalık suyu mide ülseri, asit ve mide ekşimesi gibi problemleri de giderir. Salatalık suyunun tadını sevmiyorsanız havuç ile beraber hazırlayabilirsiniz. Bu zayıflatan sebze suyu tarifini her yemekten önce iştah kapatıcı olması için bir bardak tüketebilirsiniz.

Havuç suyu

Taze havuç suyu mükemmel bir lif kaynağıdır. Havuç suyunda var olan bu lifler vücudun yağ miktarını azaltan testesteronu salgılamak için oldukça etkili kaynaklardır. Düzenli şekilde havuç suyu tüketimi daha çabuk bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur, aynı zamanda da bedenin savunma mekanizmasını güçlendirir.

Kereviz suyu

Kereviz suyu vücuda birikmiş yağları eritmek için çok etkilidir. Kalori alımınızı en aza indirerek zayıflamanızı sağlar. Salatalık suyu gibi kereviz suyu da idrar sökücü görevindedir, ayrıca selülit ve şişlikleri de azaltır. Çiğ sebze suyu tariflerinden kereviz suyu kabızlığı engeller ve vücutta meydana gelebilecek kireçlenme riskini azaltır.

Lahana suyu

Lahana çok düşük kalorili bir sebzedir. Kilo kaybı için oldukça etkili bir sebze suyudur. Lahana suyu zengin lif içeriğiyle uzun zaman tok tutabilir. Lahana suyunda yüksek derecede C vitamini ve antosidan bulunur, diyabet olasılığını azaltır. Sağlıklı bir atıştırmalık ya da bir öğün yerine, yemeklerden önce veya sonra lahana suyu tüketin. Ayrıca lahana cilt için en iyi 9 besin arasındadır.

Pancar suyu

Detox sebze suyu tariflerinden pancar suyu, zayıflama diyetinizde mutlak olarak bulunması gereken içeceklerdendir. Hiçbir yağ veya kolesterol yoktur ve besleyici içeriği oldukça yüksektir. Pancar suyu daha çok kalori yakmak için enerjiyi artırır. Pancar suyu, lifli bir besin olup bedenin kolesterol seviyesini düşürür. Kilo kaybı için mükemmel bir etkiye sahiptir ve sizi bütün gün enerjik tutar. Pancar suyu bağırsakta içindeki yağlanmaları da çözerek boşaltım sistemine de yarar sağlar.
Sebze suyu vücut tarafından kolay bir şekilde sindirilerek sindirim sistemi için yatıştırıcı ve iyileştirici etkisi ile bilinmektedir. Sebze suları içerisindeki vitaminler, mineraller, fitokimyasallar ve antioksidanlar ile bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu özelliği sayesinde hastalık ve kirli çevre etkilerinden vücudu korurlar. Ayrıca sebze suları bedendeki enerji düzeyini artırarak, pH seviyesini dengede tutar. Eğer böbrek, tiroid ya da safra kesesi problemleriniz varsa doktorunuza danışmayı unutmayın. Sebze suyu için yalnızca çiğ, taze ve organik sebzeler kullanmayı ihmal etmeyin.

Sizin için hazırladığımız Şems Aslan zayıflama kürü(diyet ve sporsuz) adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin