Şeffaf ojenin tırnak dışındaki kullanım alanları

Şeffaf oje kullanım alanları
Paylaş
 

Şeffaf ojenin kullanım alanları, şeffaf oje ile pratik bilgiler nelerdir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Şeffaf oje, tırnak bakımının anahtar malzemesidir. Ve genelde her kadının oje kutusunda bulunur. Tırnak için en yararlı olduğu konuyu oje izi kalmaması için en basit yöntem konusunda anlattık. Ancak şeffaf ojenin birçok farklı kullanım alanı da var. İşte şeffaf ojenin işe yarayacağı pratik bilgiler.

Herhangi bir zarfı yapıştırmak için yapıştırıcınız bittiyse zarfın köşelerine tırnak cilası sürün. Kolaylıkla yapıştırıp dilerseniz kurdelelerle süsleyebilirsiniz.

İğneye iplik geçirmenin ne kadar zorlayıcı olabileceği anlara hepimiz şahit olmuşuzdur. Özellikle bazı iplikler birkaç denemenin ardından ayrılarak, o minnacık iğne deliğinden geçmemek için direnirler. İpliğin ucunu şeffaf ojeye batırıp kurutun ve bir de bu şekilde iğneye geçirin.

Takılar biz kadınların olmazsa olmazlarındandır. Hepimizin günlük kullandığı boncuklu ya da taşlı birçok kolye, yüzük, küpe ve ya bileklik takarız. Ancak güzel oldukları kadar parmaklarımızda, bileğimizde ya da boynumuzda yeşil-siyah izler bırakırlar. Bundan şikayetçiyseniz, takıların cildiniz ile temas eden noktalarına şeffaf oje sürebilirsiniz. Böylece cildiniz takıyla direkt olarak temas etmeyecek.

Takılar için şeffaf ojenin diğer bir kullanımı ise taşlı olanlar için geçerli. Eğer çok beğenerek aldığınız küpenizin, yüzüğünüzün ya da bilekliğinizin taşlarının firar etmesini istemiyorsanız, taşlı kısımlarına şeffaf oje sürebilirsiniz. Şeffaf oje aksesuarların taşlarının düşmemesi için birebirdir.

Ayakkabı bağcıklarının zaman geçtikçe uç kısımları ayrılır. Yeni ayakkabı bağcığı almak yerine uç kısımlarına şeffaf oje sürüp kurutun. Ayrılan ayakkabı bağcıkları artık daha sert olacak.

Şeffaf ojenin çorap kaçmasına birebir olduğunu hepimiz biliyoruz. Eğer ayakkabınızın fermuarı çorabınıza zarar verecek gibi gözüküyorsa, önlem için de fermuara denk gelen noktalara şeffaf oje sürebilirsiniz.

Sandalyeden ya da ahşap masanızın üstündeki kıymıklar sizi rahatsız mı ediyor? O kıymıkların üzerinden bir iki kat şeffaf ojeyle geçin, bakalım kim kimi rahatsız edecek.

En sevdiğiniz ayakkabınızın, bir taş ya da farklı bir nedenden dolayı derisi kalkmış olabilir. Ufacık hasarlar yüzünden atmak istemiyor, ama görüntüsü de hoşunuza gitmiyorsa, hasarlı kısımlara şeffaf oje sürün.

Gömlek düğmelerinin düşmemesi için de düğmelerin üstündeki dikiş kısımlarına şeffaf oje sürebilirsiniz.

Güneş gözlüklerinin minik vidaları zamanla gevşer. Buna önlem olarak sabit vidalara şeffaf oje sürerek gevşemelerini geciktirebilirsiniz.

Şeffaf ojenin akla gelmeyen daha birçok uygulaması vardır. İsterseniz siz de bu uygulamalara yorumlarınızla ekleme yapabilirsiniz.

 

Sizin için hazırladığımız Kendin yap ev dekorasyonları adlı galerimize göz atabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin