Sıfır beden olmak

Sıfır beden olmak
Paylaş
 

Sıfır beden nedir, sıfır beden ölçüleri nedir, sıfır beden kaç kilodur, sıfır beden olmak için ne yapmalı? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Sıfır beden olmak için podyumlardaki mankenlere özenerek, yeme içme alışkanlığını yaşam tehlikesi olacak şekilde değiştirmeye çalışan, yediklerini kusma yoluyla çıkaran birçok insan ölümle burun buruna gelmektedir. Bunların arasında da 0 beden modası kurbanı olan dünyaca ünlü pek çok manken bulunmaktadır. 0 beden ölçüleri nedir, sıfır beden kaç kilodur henüz bu sorulara kesin bir yanıt verilmezken, sürekli olarak zayıflama zorunluluğu hisseden özellikle de genç kızların, bir çok yaşam fonksiyonu aksaklığa uğramaktadır. Tedavi süreci ise çok uzun ve zor oluyor. Sıfır beden nedir, sıfır beden olmak için ne yapmalı diyenlerin yazımızı dikkatlice okumasını öneriyoruz. Manken diyetleri ya da şok diyetler olarak tanımlanan çok düşük kalorili beslenme programları ile başlayan serüven hep daha fazla kilo vermeliyim düşüncesi ile bir şey yememe ya da sürekli olarak yediklerini kusma haline dönüşebiliyor. Sıfır olmak için ne yapmalı demeden önce bunun ne demek olduğunu iyice bilmenizde fayda var. Ve unutmamalısınız ki, öncelikle hemen hemen herkesin kendi vücut ölçülerine göre en ideal kilo ağırlığında bulunması gerekmektedir.

Sıfır beden nedir?

Kontrolsüzce zayıflamaya çalışma sonucunda sürekli olarak halsizlik, konsantrasyon eksikliği, baş ağrısı, yorgunluk, tansiyon problemleri, kardiyolojik sorunlar, cilt sorunları, kadınlarda adet düzensizliği, saç kaybı ve daha bir çok sağlık problemleri oluşmaktadır. Israrla kilo kaybına devam etmeye çabalamak, ne kadar incelirsem o kadar güzel olurum düşüncesi ile anoreksia nevroz hastalığının pençesine düşmeye sebep olmaktadır. Bu durumda artık problem ruhsal bir sorun haline dönüştüğünden her geçen gün bu sorun daha büyüyecek ve uzun tedavi süreçleri gerekecektir. Düzenli olarak yemek yememek ve bunu reddetmek obezite gibi sağlık sorunu olarak kabul görülen aşırı şekilde zayıflık haline dönüşecektir.

Sıfır beden olmak için ne yapmalı?

Sıfır beden nedir bunun cevabını verdik, kısacası beden ölçülerinin çok daha ince olması ve vücut ağırlığının ideal düzeyin çok altında olması sonucu incecik bir vücudun estetik açıdan güzel olarak kabul edilmesi neticesiyle dünya genelinde pek çok kadının yaşamını yitirmesine neden olan bir sağlık sorunudur. Ancak son yıllarda moda ve magazin dünyasının bu sorunu fark edip önlem alarak çok zayıf mankenlerle çalışmayı reddetmesine rağmen, yine de çözüm bulunamamıştır.

0 beden ve buna benzer şekilde normalin çok daha üzerinde hız ve oranda kilo kaybını öneren beslenme programlarından kesinlikle uzak durulmalıdır.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Zencefil suyu ile zayıflama adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin