Sık yapılan makyaj hataları

Sık yapılan makyaj hataları
Paylaş
 

Makyaj hataları nelerdir, sık yapılan makyaj hataları, yapılmaması gereken makyaj hataları nelerdir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Makyaj hataları birçok kadının yaptığı şeylerdendir. Bir çoğumuz bu hataların farkında olurken, maalesef bazılarımız farkında bile olmuyor…

İşte bazı makyaj hataları ve pratik çözümler…

 

Makyaj hataları

Hata 1

Eyeliner çekerken kuyruğunu düzgün yapamıyorum.

Çözüm 1

Profesyonellerin başvurduğu bu makyaj hilesini deneyin: Selo banttan (ince, saydam bir yüzü yapışkan şerit) küçük bir parça alın ve elinizin üstüne birkaç kez yapıştırın ve çekin ki bandın yapışkanlığı iyice azalsın. Ardından, alt kirpik çizginizin dış köşesinden yukarıya çapraz şekilde yapıştırın. İşte bu size eyeliner için kuyruklu görünüm sağlayacak. Likit eyelinerınızı, banda kadar çekin ve kuyruk yapın. Mükemmel kedi gözü eyelinerınız hazır!

Hata 2

Kontür makyajıyla palyaço gibi oluyorum.

Çözüm 2

Kontür için profesyonel olmanız gerekmiyor. Bu makyajı yaparken insanların en sık yaptığı hata, ürünleri iyice dağıtmamaktır. Eğer bronzlaştırıcı, elmacık kemikleriniz ve çene hattının üzerinde çizgi gibi görünüyorsa, dağıtmak için sünger ya da fırça kullanın. Aynı kural aydınlatıcı için de geçerli; yumuşak bir fırça ile ya da parmak uçlarınızla hafifçe bastırarak dağıtın.

Hata 3

Maskarayı her yere bulaştırıyorum.

Çözüm 3

Ne yaparsanız yapın ama, yaptığınız ilk hatada tümünü silmeye çalışmayın. Maskaranın kurumasını bekleyin. Daha sonra ise bir kapatıcı fırçasına ya da kulak çubuğuna makyaj temizleyici damlatın, daha sonra istemediğiniz yerleri ufak dokunuşlarla silin.

Hata 4

Kaşlarımı boyadığım 2 km öteden belli oluyor.

Çözüm 4

Kalın, dikkat çekici kaş modasına uyum sağlamaya çalışırken yapay bir görüntü de ortaya çıkabiliyor. Düz ve enine çizgilerle değil, kaşın çıktığı yöne doğru doğal çizgilerle kaşınızı doldurmalısınız. Bunun için kalem ya da kaş kiti kullanabilirsiniz. Bir başka problem ise kaşı çok fazla uzatmaktır. Bundan kaçınmak için ise daha önce bahsettiğimiz doğru kaş orantısıyla yapabilirsiniz, bir kalem alın ve burnunuzdan gözünüzün dışına doğru bir açıyla tutun. İşte burası kaşınızın bitmesi gereken yer. Son olarak da, kullandığınız rengin doğal olmasına dikkat edin.

Hata 5

Makyaj yapsam da burnumun etrafı hep kırmızı görünüyor.

Çözüm 5

Burun bölgesindeki kızarıklığı önlemek için kuvvetli bir şekilde sümkürmek yerine peçete ile burnunuzu temizleyin. Eğer soğuktan sıcağa geçerken kızarıyorsa, hafif bir temizleyici, kaliteli bir krem ya da yağ formatında bir ürünü cilt bakım rutininize ekleyin. Cilt tonunuza uygun pudra ve kapatıcı da rengi eşitleme adına makyaj çantanızda yerini almalıdır.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Soluk ten makyajıyla canlanın adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin