Sivilce izleri için maske

Sivilce izleri için maske
Paylaş
 

Sivilce izleri için maske nasıl yapılır, siyah nokta çukurları gibi cilt kusurları nasıl yok edilir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Sivilce izleri, siyah nokta çukurları gibi cilt kusurlarınız mı var? Farklı ilaçlar deniyor, ancak sonuç alamıyor musunuz? O zaman sivilce izleri için maskenin yapıldığı limon suyunu kullanmayı deneyin.

Limon antibakteriyel, peeling yapma, cilt ferahlatma ve sıkılaştırma özelliklerine sahiptir. Ayrıca C vitamini ve sitrik asit gibi hayati besin maddeler bakımından zengindir. Tüm bunlar sivilceleri iyileştirmek ve neden olduğu yara izlerini ortadan kaldırmak için süper etkili kılmaktadır.

 

Sivilce izleri için maske

Limon, bioflavonoidler adı altında geçen antioksidanları içerir. Bu antioksidanlar, basit soğuk algınlığı ve gribe kadar değişen sayısız sağlık sorununun tedavisinde yardımcı olur. Ayrıca, daha önce de belirttiğimiz gibi limon, cildin ferahlatılmasına yardımcı olan, akne izlerini daha az görünür hale getiren özelliklere sahiptir. İşte bu şifalı suyu, yüzünüzdeki şu sinir bozucu işaretleri kaldırmaya yardımcı olmak için kullanmanın birkaç yolu:

Sivilce izleri için limon suyu ve yoğurt

Limon ve yoğurt cildiniz için harikalar yaratır ve birlikte çirkin sivilce izlerinden kurtulmanıza yardımcı olabilirler. Tek yapmanız gereken:

 1. Bir kapta limon suyu ve yoğurdu karıştırın.
 2. İyi bir şekilde karıştırıldıktan sonra bir top pamuk alın ve karışıma batırın.
 3. Fazla suyunu sıkın ve akneden etkilenen alanlara konsantre olarak yüzünüze uygulayın.
 4. Cildinizin iyice emmesine izin vermek için 20-30 dakika bekletin.
 5. Soğuk su ile durulayın ve yumuşak bir havluyla cildinizi nazikçe kurulayın.
 6. Sivilceleri tedavi etmek ve bu çukur izlerini gidermek için her gün tekrarlayın.

Limon suyu, akne tedavisinde yardımcı olur ve cildi hafifletirken, yoğurt cildinizde özellikle de iltihaplanan bölgelerde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

Sivilce izleri için limon suyu, gül suyu ve salatalık suyu

Bu, cildinizi çok iyi yapan bir sivilce izi yok etme tedavisidir. Sadece çukurları ortadan kaldırmakla kalmaz aynı zamanda daima parlak ve taze bir cilt kazanırsınız. Tek yapmanız gereken:

 1. Bir kapta limon suyu, gül suyu ve salatalık suyunu eşit olarak karıştırın.
 2. Akneden etkilenen alanlara konsantre olarak, yüzünüze doğal bir solüsyon uygulayın.
 3. 10-15 dakika bekletin.
 4. Soğuk su ile durulayın ve kurulayın.
 5. Akne izlerinden hızlı bir şekilde kurtulmak için bunu her gün tekrarlayın.

Limon suyu cildinizi, özellikle de sivilce izi olan alanları iyileştirirken, salatalık suyu rahatlatır. Gül suyu, cildinizin çok kuru olmamasını, yumuşak ve parıltılı olmasını sağlar.

Sivilce izleri için limon suyu ve yumurta beyazı

Limon suyu ve yumurta beyazı sivilceli bölgede harika bir etkiye sahiptir. Kızarıklığın azaltılmasına yardımcı olur ve akne izlerini de kaldırırlar. Bu etkili yöntemi kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey:

 1. Bir kaba eşit miktarlarda limon suyu ve yumurta akını alın.
 2. İki malzemenin doğru şekilde karışmasını sağlamak için iyice çırpın.
 3. Bu karışımı sivilce izi olan alanlara uygulayın ve bir gece bırakın.
 4. Ertesi sabah durulayın ve nazikçe kurulayın.
 5. Sivilce izleri için düzenli olarak bu tedaviyi tekrarlayın ve parlak, berrak bir cilt elde edin.

Bu maske akne izlerinden kurtulmanın ve cildinizi hafifletmenin harika bir yoludur, böylece yüzünüz herhangi bir izden arındırılmış olur.

Sivilce izleri için limon suyu kullanmanın birçok yolu vardır. Bu probleme doğal bir çözüm getirmek için limon suyu, nane ya da fesleğen gibi otlar ile karıştırılabilir. Hızlı bir tedaviyi vaat eden reklamlarla insanları kandıran tüm ticari ürünleri unutun; Pek çalışmazlar. Bunun yerine, sivilce izlerini yok etmek için limon suyu gibi ucuz ve doğal bir yol seçin.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Sivilceyi en kolay yolla yok edin adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin