Sivilceyi en kolay yolla yok edin

Sivilceyi kolay yok etme
Paylaş
 

Sivilce oluşumunun nedenleri, sivilce nasıl geçer ve sivilce oluşumunu engellemek için yapılması gerekenler nelerdir öğreneceğiz.

 

Sivilceler birçoğumuzun korkulu rüyası. Ne derler bilirsiniz “Güvenme güzelliğine, bir sivilce yeter.“ Sivilce oluşumunu engellemek için yapılması gerekenlerin en başında bu oluşumunu tetikleyen yiyeceklerden uzak durmaktır. Bu yüzden ilk olarak sivilce oluşumunu tetikleyen yiyeceklerden bahsedelim.

Sivilce oluşumunu tetikleyen yiyecekler:

Şekerli yiyecekler: Çikolata vb. gıdalar işlenmiş oldukları için vücudun kan şekeri seviyesini değiştirirler. Bu da gözenekleri etkileyeceği için sivilce oluşumunu tetikler.

Acılı gıdalar: Kırmızıbiber vb. acılı baharatlı yiyecekler sivilce oluşumunda direkt olarak etkili olmasa da yüzdeki kan akışını ve dolaşımı arttırdıkları için kızarıklıkları arttırır.

Şeker ve asit içeren içecekler: Şeker bağışıklık sistemini etkileyerek güçsüzleştirir ve şekerli içecekler tüketildiğinde daha az su tüketimi olur. Sivilce oluşumunu engellemek istiyorsak şekerli içeceklerden uzak durmalıyız.

Süt ve süt ürünleri: Vücudun kalsiyum dengesi açısından süt ve süt ürünlerini tüketmek önemli olsa da aşırı ve bilinçsiz tüketilen süt ve süt ürünleri sivilce oluşumuna neden olabilir.

Patates ve soğan halkası gibi yağlı kızartmalar, kahvaltıda tüketilen gevrekler de sivilce oluşumunu tetikleyen yiyecekler arasındadır.

Sivilce oluşumunun nedenleri arasında bu yiyecekleri aşırı ve bilinçsiz olarak tüketmenin yanı sıra, cilt temizliğinin de önemi büyüktür. Bu yüzden her sabah güne başlamadan önce yüzümüzü acele etmeden bol su ile yıkamalıyız. Gece yatmadan önce de aynı şekilde yıkamalıyız ve ek olarak çok iyi ve doğal bir yüz temizleyicisi olan gül suyu kullanabiliriz. Aman sakın ola makyajlı olarak yatmayın. Ayrıca duştan sonra başınıza sardığınız havlu ile yüzünüzü silmeyin. Saçta bulunan yağ havluya geçer ve yüzünüze sürerseniz sivilce oluşumuna neden olabilirsiniz.

Sivilce maskesi:

Elimizde olmayan nedenlerle de dönem dönem sivilcelerle karşılaşabiliriz. Bu, biz bayanların genelde regl döneminde karşılaştığımız büyük sorunlardandır. Peki, önemli bir gün ve acilen bu görüntüden kurtulmak zorundayız. Ne yapacağız? Vereceğim bu tarifle sivilce en erken nasıl geçer, sivilce nasıl kurutulur öğreneceğiz. 1 adet (büyükler için olan) aspirini bir çay kaşığının içine koyarak iki damla suyla eritin. Kulak çöpünden faydalanarak sivilcelerinizin üstüne sürün. 2-3 dakika bekletin ve pamuk yardımıyla temizleyin. Kırmızılığın azaldığını göreceksiniz.

Sivilce izleri için maske:

Sivilce patlatma sonucu ciltte izler oluşur. Sivilce izleri tedavisi için en etkili maskeler cildinizi yenileyen peelinglerdir. Evde en kolay sivilce izleri için maskeyi Türk kahvesiyle yapabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı Türk kahvesine kremsi hale gelebilecek kadar su ekleyip ıslak yüzümüze nazik hareketlerle masaj yapıyoruz. Çok bekletmeden yıkayabilirsiniz. Ve sonunda ölü derilerden kurtulmuş taptaze bir cilt bizi karşılayacak. Her gün tekrarlayarak cildinizi izlerden ve ölü derilerden kurtarabilir, yeni hücre oluşumunu sağlayabilirsiniz.

 

Sizin için hazırladığımız Vücuttaki sivilceler için basit kurallar adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin