Siyah-beyaz boncuklu çiçek bileklik nasıl yapılır?

iyah-beyaz boncuklu çiçek bileklik nasıl yapılır?
Paylaş
 

Bu makalemizde el yapımı siyah-beyaz boncuklu çiçek bileklik görebilirsiniz. Bu siyah-beyaz boncuklu bilekliği beğenmenizi umuyoruz.

 

Şimdi, el yapımı siyah-beyaz boncuklu çiçek bileklik yapmayı öğrenelim.

El yapımı siyah-beyaz boncuklu çiçek bileklik için malzemeler(aslında bu kısımda elinizde olan boncuklarla uygulama yapabilirsiniz)

Siyah-beyaz boncuklu çiçek bileklik nasıl yapılır?

3mm sarı yuvarlak inci boncuk

8mm beyaz yuvarlak inci boncuk

4mm beyaz yuvarlak inci boncuk

6mm beyaz yuvarlak inci boncuk

2 mm altın boncuk

Altın cam boru boncuk

7x5mm siyah damla cam boncuk

Bileklik bağlama kısmı için aparatlar

0.3mm misina ipi

Paslanmaz çelik makas

 

El yapımı siyah-beyaz boncuklu çiçek bileklik yapılışı

iyah-beyaz boncuklu çiçek bileklik nasıl yapılır?

Adım 1

 1. 0.3mm misinadan uzunca bir parça kesin(işlemimiz uzun olacağı için dikkatli olmalısınız). Sonra, ipi bilekliği bitirmek için olan aparattan geçirip ortaladıktan sonra bir düğüm atın (resimde görüldüğü gibi).
 2. İki misina ucunu bir arada tutun ve sırayla bir tane 6mm beyaz yuvarlak inci boncuk, bir tane 2mm altın boncuk ve bir tane daha 6mm beyaz yuvarlak inci boncuk geçirin.
 3. Ardından iki misina ucunu birbirinden ayırın ve iki uca ayrı ayrı birer tane 2mm altın boncuk geçirin. Sonra, resimde gösterildiği gibi 3 tane 3mm sarı yuvarlak inci boncuğu bir misinadan geçirip, diğer misina ucunu da tam tersi yönde içinden geçirerek çaprazlayın.
 4. Ardından iki misina ucuna da birer tane 7x5mm siyah damla cam boncuk, birer tane de 2mm altın boncuk geçirin.
 5. Sonra sağda kalan misinaya 3mm sarı yuvarlak inci boncuk geçirin ve boşta kalan diğer misinayı tersi yönde çevirip çaprazlayın. İyice sıkın.

iyah-beyaz boncuklu çiçek bileklik nasıl yapılır?

Adım 2

 1. İki misina ucuna da 4 tane 3mm sarı yuvarlak inci boncuk geçirin. Sonra, (resimde gösterildiği gibi) bir misina ucuna iki tane daha 3mm sarı yuvarlak inci boncuk geçirin ve yine aynı çaprazlama yöntemiyle misinayı 2 boncuktan geçirin.
 2. İki misina ucunu bir arada tutup bir tane 8mm beyaz yuvarlak inci boncuk geçirin. Ardından resimde görüldüğü gibi misinanın iki ucunu da sağ ve soldan birer tane 3 mm sarı yuvarlak inci boncuktan geçirin. Güzelce sıkın. Ne çok sıkı ne de çok gevşek olmamalıdır.
 3. Ardından iki misina ucuna da gösterildiği gibi sırasıyla birer tane 2mm altın boncuk, birer tane 7x5mm siyah damla cam boncuk, tekrar birer tane 2mm altın boncuk, birer tane 4mm beyaz yuvarlak inci boncuk ve tekrar 2mm altın boncuk geçirin.
 4. Sonra resimde görüldüğü gibi misinanın iki ucunu da yukarı kaldırıp önceden iki tarafa (sağ ve sol) da eklediğimiz 7x5mm siyah damla cam boncuğun üst kısmından geçirip alt kısmından geçerek 3 mm sarı yuvarlak inci boncuklardan geçiriyoruz.
 5. Gösterildiği gibi misinanın iki ucuna da sırayla birer tane 7x5mm siyah damla cam boncuk, birer tane 2mm altın boncuk, birer tane 4mm beyaz yuvarlak inci boncuk ve tekrar 2mm altın boncuk geçirin.
 6. İnciden yaptığınız çiçeğin etrafını doldurana kadar(üstteki boşluk gibi altta da boşluk olacak) 4. Ve 5. Adımı tekrarlayın.

iyah-beyaz boncuklu çiçek bileklik nasıl yapılır?

Adım 3

 1. Alttaki boşluğa geldiğinizde iki misina ucuna da sırayla birer tane 2mm altın boncuk, birer tane 3mm sarı inci boncuk, birer tane 2mm altın boncuk, birer tane 7x5mm siyah damla cam boncuk ve son olarak birer tane 2mm altın boncuk geçirin. Ardından sağ misina ipine de bir tane 2mm altın boncuk, iki tane 3mm sarı bir inci boncuk geçirin.
 2. Sağ misina ipiyle sol misina ipini birbirine çaprazlayıp sıkın.
 3. (resimde gösterildiği gibi) başka bir çiçek deseni oluşturmak için 2. adıma tekrarlayın. Bu şekilde bileğinizin kalınlığına göre(ideali 5 çiçek deseni) çiçek deseni oluşturmaya devam edin.
 4. Çiçek oluşturma işleminiz bittikten sonra, iki misina ucunu birlikte tutun ve (resimde gösterildiği gibi) sırayla bir tane 6mm beyaz yuvarlak inci boncuk, bir tane 2mm altın boncuk, bir tane daha 6mm beyaz yuvarlak inci boncuk geçirin.

İsterseniz bilekliğinizi bu şekilde bitirebilirsiniz. İsterseniz de dördüncü adıma devam edebilirsiniz.

iyah-beyaz boncuklu çiçek bileklik nasıl yapılır?

Adım 4

 1. Bilekliğinizi birbirine bağlayabilmek için halkayı geçirin ve misina uçlarıyla bir düğüm yapın. Sonra, misina ipleri ikiye ayırın ve (resimde gösterildiği gibi) üstten başlayarak boncukların içinden geçirin.
 2. Arından 7 tane altın cam boru boncuk ekleyin ve bitişik olan altın boncuklardan geçirip başka bir kıvrım oluşturmak için 7 tane daha altın cam boru boncuk ekleyin.
 3. (resimde gösterildiği gibi) böyle altın cam boru boncukla alt ve üst kısım için desen oluşturmaya devam etmek için yukarıdaki adımları tekrarlayın.
 1. Bitirdiğinizde ise resimde görüldüğü gibi misinayı altın cam boru boncuklardan geçirerek 6mm beyaz yuvarlak inci boncuk ekleyerek devam edin.

Bu el yapımı siyah-beyaz boncuklu çiçek bileklikle çok zarif görüneceksiniz. Beğendiyseniz yorumlarınızı eksik etmeyin.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin