Siyah nokta çukurları nasıl geçer?

Siyah nokta çukurları nasıl geçer
Paylaş
 

Siyah nokta çukurları nasıl geçer? Siyah noktalar ve çukurlar, siyah nokta izleri nasıl giderilir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Siyah nokta çukurları, gözeneklerin tıkanmasıyla ortaya çıkan siyah noktaların binbir uğraşla çıkarılması sonucu karşılaşılan manzaradır. Birçok kişi, siyah noktalarını sıkıp deride iz veya derin çukurlar oluşturma hatasına düşer. Bu siyah nokta izleri, siyah noktaların kendileri kadar fark edilebilir, bu nedenle bu çukurların tedavisi için peeling ve gözenek sıkılaştırma yöntemlerine değineceğiz.

 

Siyah nokta çukurları nasıl geçer?

Siyah nokta izleri için ihtiyacınız olan malzemeler:

  • Limon suyu
  • Yüz peelingi
  • Yer fıstığı yağı
  • Pamuk
  • Hafif yüz temizleyici
  • Havlu

Yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve ardından yüzünüze yetecek büyüklükteki yüz peelingini elinize sıkın. Siyah nokta çukuru olan deri katmanlarını temizlemek için yüzünüze masaj yapın.

Bir top pamuğu limon suyuna batırın. Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için pamuğu yüzünüze sürtün. Sıkılaşmış gözenekler yüzdeki siyah nokta çukurlarını, burundaki siyah nokta çukurlarını ve sivilce izlerini daha az farkedilir kılmaktadır.

1 çay kaşığı limon suyu ile birlikte bir çay kaşığı yer fıstığı yağını karıştırın. Karışımı siyah nokta izlerinize uygulayın ve 15 dakika boyunca bekletin. Daha sonra cildinizdeki karışımı su ve nazik bir yüz temizleyicisi ile temizleyin.

Yüzünüzü temiz, yumuşak bir havluyla hafifçe kurutun.

Bu tedaviyi her gün ya da siyah nokta izlerini ve çukurlarını azaltmak için gerekli sıklıkta kullanın.

Sizin de siyah noktalar ve çukurlar için tavsiyeleriniz varsa deneyimlerinizi aşağıdaki kutucuğa yazarak herkesle paylaşabilirsiniz.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Siyah nokta sorununa çözüm adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin