Soluk ten makyajıyla canlanın

Soluk ten makyajıyla canlanın
Paylaş
 

Soluk ten makyajı nasıl yapılır, soluk tenliler için makyaj önerileri ve teknikleri nelerdir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Soluk ten makyajının püf noktalarını bugün sizler için araştırdık. Bu konu hakkında profesyonellerin de tavsiyelerinden örnek alarak sizinle paylaşacağız. Soluk ve solgun tene sahip bir kadınsanız bu makalemiz tam da size göre biçilmiş kaftan. İlk olarak şunu söyleyebiliriz soluk cilt rengine en çok yakışan makyaj canlı renklerden oluşur.

 

Soluk ten makyajı önerileri

Ruj seçiminde nude renkler kullanmayın

Soluk ten makyajında nude, yani ten rengi dudak kalemleri ve rujlar sizi daha da solgun ve ölü gösterecektir. Daha çok canlı tonlarda dudak renginiz olmalı. Kahverengi tonlarında olan rujlar da size uygun bir seçenek değildir.

Nude ve kahverengi tonlu rujların aksine, parlak ve canlı ruj renkleri sizi tamamen değiştirir ve capcanlı görünmenizi sağlar. Bembeyaz ele sürülen kıpkırmızı ojenin verdiği güzelliği hepimiz biliriz. Bu cümlede aklınıza pamuk prenses gelsin. Onun bembeyaz teniyle kıpkırmızı dudakları ve kırmızı elma nasıl da mükemmel uyumlu değil mi? Bu nedenle canlı kırmızı, pembe ve mercan renkli rujlar tam da size göre. Soluk ten makyajı için porselen yani pürüzsüz ten makyajı yapın ve canlı renklerde ruj sürün. Bu yöntem ile soluk ten makyajınızla daha çekici ve alımlı görünebilirsiniz.

Far seçiminde mavi ve yeşil tonlar kullanabilirsiniz

Soluk ten makyajında, solgun yani beyaz tenli kadınlara mavi ve yeşil renk göz makyajı çok yakışır. Bu renkler ile daha canlı ve etkiyici bakışlara sahip olabilirler.

Soluk bir cilt rengi ile beraber kahverengi gözlere sahipseniz; gri tonlar, koyu çikolata ve lavanta renkleri göz renginizle oldukça uyumlu olan göz makyajı renklerindendir. Bu soluk ten makyajı tüyosu ile daha canlı ve ışıl ışıl bakışlarınız olacak.

Eyeliner seçimi

Soluk ten makyajında eyeliner için ise oldukça canlı ve yoğun renkleri tercih etmelisiniz. Hafif sürüşler ve uçuk renkler hiç size göre değil. Ayrıca gölgeli eyeliner tekniği tam size göre.

Maskara seçimi

Soluk ten makyajında soluk tenli kadınlara en çok yakışan rimel siyah ve yoğun renkli olanlarıdır. Asla hafif sürüşlü bir maskara tercih etmeyin.

Allık seçimi

Allık soluk ten makyajı için mutlak bir gereksinimdir. Allık uygulaması, daha sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sağlar. Aşırıya kaçılmaksızın allık sürmek sizin havanızı tamamen değiştirecektir. Ayrıca highlighter kullanarak da teninizi daha canlı gösterebilirsiniz.

Bronz tonlarda makyaj yapın

Soluk tenli bir kadınsınız, fakat çok canlı makyaj tonlarını sevmiyor ve tercih etmek istemiyorsanız bronzer ve bronz tonlarda göz makyajı deneyebilirsiniz. Bu renkler de size çok yakışan makyaj tonları arasındadır.

Kadinbakis.com olarak sizin için hazırladığımız Seksi makyaj için öneriler adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin