Takma kirpik takmak hayal olmasın

Paylaş
 

Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Takma kirpik, göz makyajının tamamlayıcısı olan ve bakışlara anlam katan en önemli aksesuardır. Maalesef ki çoğumuzun Türkan Şoray kirpikleri yok. Bu uygulama ile ister davetlerde, ister günlük olarak gözlerinizi daha çekici bir görünüme ulaştırabilirsiniz. Tabii günlük makyajınız için daha doğal ve seyrek, davetlerde ise daha yoğun tellerden oluşan takma kirpik modelleri kullanmalısınız.

Takma kirpik kullananların bir kısmı bu uygulamayı yaparken sonucunda şekilsiz, yamuk ve göz kapağına bulaşmış takma kirpik yapıştırıcısı hüsranına uğruyor. Ayrıca kendi kirpik telleriyle, yapay olanlar çok kolay ayırt edilebiliyor. Bu yüzden takma kirpik takımının da, eyeliner sürmek kadar incelik gerektirdiğini unutmayın. Fakat hiçbir şey imkansız değildir. İzlediğiniz makyaj videolarında hızlı bir şekilde takılıp, mükemmel görüntüye ulaşmalarının tek sebebi pratikliktir. İlk denemelerinizde zorlansanız da, her deneyişinizde daha da profesyonelleşeceksiniz, bu yüzden vazgeçmemelisiniz.

 

Takma kirpik alırken dikkat etmeniz gerekenler

Bu uygulama için bütçenizi aşan takma kirpik markalarına bir ton para dökmenize gerek yok. Asıl önemli olan, kirpiklerin yumuşaklığı ve doğallığıdır. Yumuşaklık bu noktada çok önemli, çünkü ne kadar iyi bir yapıştırıcı kullanırsanız kullanın kaskatı bir kirpiğiniz varsa uçları kalkık uzay mekiği gibi kirpikleriniz olacaktır. Doğallık konusunda ise, barbie bebek kirpikleri gibi tek sıra halinde dizilmiş kirpiklerden uzak durun. İhtiyacınız olan tek şey çapraz olarak dizilmiş, yumuşak ve doğal kirpikler.

Takma kirpik doğal

Diğer bir noktaya gelecek olursak, asıl ağırlık vermeniz gereken şey kirpik yapıştırıcısı. Göz sağlığınız için kaliteli yapıştırıcı kullanmazsanız, kirpik yapayım derken göz çıkarırsınız. Ayrıca ucuz kirpik yapıştırıcıları kullanırsanız, sevgilinizle kahvenizi yudumlarken bir anda pıt diye kirpiğinizi kahve fincanının içinde bulabilirsiniz.

Son olarak dikkat etmeniz gereken konu da, kirpiğe sürdüğünüz yapıştırıcıyı 25-30 saniye kadar bekletmeniz. Yapıştırıcının göz makyajını bozmasının ve kendi kirpiklerinize bulaşmasının en önemli sebebi, henüz takılacak kadar kurumamış olmasıdır. Eğer, yapıştırıcı kendi kirpiklerinize bulaşırsa bunu çıkarması biraz zor olacaktır.

 

Takma kirpik nasıl takılır?

Kirpikleri güzel ve sağlıklı bir biçimde takmak için bazı malzemelere ihtiyacınız var. Tabii ilk olarak kirpik, kirpik yapıştırıcısı ve cımbız. Kirpikleri elle monte edecek kadar ustalaşmak için biraz daha pratiğe ihtiyacınız var. Bu yüzden cımbız kullanmalısınız.

1) Kirpiklerinizi takmadan önce gözünüze uygun mu, değil mi öğrenmelisiniz. Kirpiği bir cımbızla alın ve göz pınarından yarım cm boşluk bırakarak kirpiklerinizin üzerine yerleştirin. Ölçtüğünüzde eğer uzun kaldıysa uç kısımlarından bir makas yardımıyla kısaltabilirsiniz.

2) Kirpiklerinizi göz şeklinize göre ayarladıktan sonra takmak için ilk olarak göz makyajınızı tamamlamalısınız. Çünkü taktıktan sonra zorlanabilirsiniz.

3) Göz makyajınızı bitirdikten sonra tekrar cımbızla ya da parmaklarınızla kirpiğinizi alın ve kirpik yapıştırıcınızı ince bir çizgi halinde dip kısımlarına sürün.

4) Sıvı halinin gitmesi ve yapışkanlığının artması için 20-30 saniye kadar bekleyin.

5) Beklerken kirpiklerin iki ucundan tutup bükmeyi sürdürürseniz, göz kapağınıza yerleşmesini daha da kolaylaştırabilirsiniz.

6) 20-30 saniye bekledikten sonra cımbız yardımıyla kirpiği kendi kirpiklerinizin üzerine, göz kapağınızın ortasına yerleştirin.

7) Daha sonra cımbızla uç kısımlarınızı yerleştirin.

8) Ardından rimel yardımıyla kendi kirpikleriz ile birleşmesini sağlayın.

9) Aynı işlemi diğer gözünüzde de tekrarlayın.

10) İyice kurumasını beklemenizin ardından, kirpikleriniz hazır.

Takma kirpik takmak resimli

Takma kirpik nasıl çıkartılır?

Günün sonunda gözlerinizi daha hızlı rahatlatmanın en etkili yolu, kirpik yapıştırıcısı çıkarıcı kullanmanızdır. Başka yollarla gözlerinize ve kendi kirpiklerinize zarar verebilirsiniz. Eğer satın aldığınız ürünün yanında kirpik çıkarıcı ürün yoksa, eczane ve marketlerden satın almalısınız.

Kirpiği çıkarmadan önce gözlerinizdeki makyajı temizleyin. Bu işlem için makyaj çıkarıcı sabun yerine, makyaj temizleme ürünü kullanmak daha mantıklıdır. Kirpik çıkarıcı ürünü bir miktar pamuğa döküp, yavaşça kirpik üzerine bastırın. 30 saniye kadar bekledikten sonra yapıştırıcı yumuşayacaktır. Yumuşadıktan sonra çıkarmak ise çocuk oyuncağı. Hafifçe kirpiği çekin. Kirpikleri yeniden kullanacaksanız temizleyip kutusuna koyun. Eğer göz kapağınızda yapıştırıcı artıkları varsa, tekrar yapıştırıcı çıkarıcı ile temizleyebilirsiniz.

Protez kirpik çıkarmanın bir diğer yolu da bebek yağı kullanmaktır. Anlattığımız işlemleri bebe yağıyla da uygulayabilirsiniz. Bu sayede kirpikleriniz de beslenmiş olacaktır.

 

Sizin için hazırladığımız Ucuz nude ruj önerisi adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin