Takma kirpik yapıştırıcısı gözden nasıl çıkar?

Takma kirpik yapıştırıcısı gözden nasıl çıkar?
Paylaş
 

Takma kirpik yapıştırıcısı gözden nasıl çıkar, takma kirpik yapıştırıcısı nasıl temizlenir, takma kirpik yapıştırıcısı artıkları nasıl temizlenir, takma kirpik nasıl çıkarılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Takma kirpik yapıştırıcısı gözden nasıl çıkar diye merak ediyorsanız, okumaya devam edin. Aslında takma kirpik takma işlemi, takma kirpik çıkarma işleminden daha kolaydır. Çünkü takma kirpikleri çıkarırken doğal kirpiklere zarar vermemek için oldukça nazik olunmalıdır. Nazik olmazsanız, kendi kirpiklerinizin dökülmesine ve seyrelmesine şahit olursunuz. Takma kirpik yapıştırıcısı nasıl çıkarılıra geçmeden önce takma kirpik nasıl çıkarılır, öğrenelim.

 

Takma kirpik nasıl çıkarılır?

Takma kirpik çıkarma solüsyonu, kirpik çıkarma işleminde mutlaka kullanılmalı ve en az 30 saniye bekletilmelidir. Ardından takma kirpiğinizi, şakak kemiğinizden burun kemiğinize doğru olacak şekilde(dıştan içe doğru) tutup çekin. Takma kirpik çıkarma solüsyonunu eczanelerde bulabilirsiniz. Ayrıca birçok kirpik kitinin içerisinde de bulunur.

Takma kirpik yapıştırıcısı gözden nasıl çıkar?

Takma kirpik yapıştırıcısı gözden nasıl çıkar sorusu için birkaç yöntem mevcuttur:

Bitkisel yağlar kullanarak gözünüzde kalan kirpik yapıştırıcısını temizleyebilirsiniz. Kulak çubuğuna bir miktar bitkisel yağ damlatın, ardından göz kapağınızdaki kirpik yapıştırıcısı artıklarını temizleyin.

Ayrıca buhar vermek de bu yapıştırıcıyı yumuşatır ve kolay çıkmasına neden olur. Bir kabın içerisine sıcak su doldurun ve başınız ile kabın etrafını bir havluyla kapatıp, yapıştırıcının yumuşamasını sağlayın.

Göz makyajı temizleme losyonu ve bebe yağı da, kirpik yapıştırıcısını yumuşatan ve çıkarabilen diğer etkenlerdir. Bunları bir pamuğa döküp, kirpiklerinize fazla bastırmamak şartıyla nazik dokunuşlar ile uygulayın. Yapıştırıcı artıklarının gözlerinizden tamamen çıkması için, kirpiklerinizi çıkardıktan sonra mutlaka ılık su ile yavaşça durulamanız gerekir.

Takma kirpik yapıştırıcısı gözden nasıl çıkar, takma kirpik nasıl çıkarılır, öğrendiğinize göre Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Kirpik serumu yapımı adlı konuyu okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin