Tarçınlı süt zayıflatır mı?

Tarçınlı süt zayıflatır mı ?
Paylaş
 

Tarçınlı süt nasıl zayıflatır? Tarçınlı süt ne işe yarar? Öğrenelim.

 

Tarçınlı süt yardımıyla bölgesel yağlarınızı eritebileceğinizi, açlık krizi olmaksızın kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz? Tarçınlı süt kürünün bilimsel çalışmalar sonucunda zayıflamaya olan etkisi kanıtlanmıştır. Gelelim tarçın ve sütün vücuttaki etkisine. Tarçınlı süt neye yarar? Öğrenelim.

Tarçın zayıflatır mı?

Tarçın, kan şekerini dengede tutarken enerjiyi yüksek tutan en iyi baharatlardandır. Tokluk hissinin uzun sürmesini sağlarken, metabolizma hızını yükselterek daha fazla yağ yakmaya yardımcı olur.

Süt zayıflatır mı?

Süt, yapısındaki kalsiyum sayesinde yağ yakma metabolizmasının hızlanmasını sağlarken vücuttaki kötü yağların yakımını da kolaylaştırır. Hayvansal protein kaynağının kralı olan süt, kasları güçlendirirken vücudun daha da fazla yağ yakmasını sağlar. Protein yapısıyla daha uzun süre tokluk hissi verir, bu nedenle de daha az yiyerek rahat bir şekilde kilo kaybetmeye yardımcı olur. Ayrıca, süt şekeri olarak da bilinen “laktoz” maddesini içerir ve bu içeriği sayesinde süt içenin şeker ihtiyacı doğal yoldan karşılanmış olur.

Tarçın zayıflatır, süt zayıflatır, ee tarçınlı süt zayıflatır mı? Uçurur uçurur. Bu zayıflamak için mükemmel etkili iki gıdayı birlikte kullandığınızda olacakları siz düşünün. Tarçın diyeti sayesinde ayda dört kilo vermek zor olmayacak. Gelelim tarçınlı süt yapılışına.

Tarçınlı süt nasıl yapılır?

1 su bardağı süte, yarım çay kaşığı toz tarçını katarak karıştırın. İşte bu kadar.

Tarçınlı süt ne zaman içilmeli?

Zayıflamak için taze taze hazırlanan tarçınlı süt karışımı akşamüstü bir, uyumadan 3-4 saat önce bir bardak olmak üzere günde toplam 2 bardak tarçınlı süt içilmelidir.

Zayıflamak için tarçınlı süt

Emziren anneler de tarçınlı süt tüketebilir böylece kilo vermeleri kolaylaşır. Emziren annelerin sütünü arttırması da tarçınlı sütün yararları arasındadır.

Günde toplam 1 çay kaşığı toz tarçın tüketilmelidir, her şeyin fazlası zararlıdır.

Tam yağlı ya da yarım yağlı süt kullanabilirsiniz. Tercih sizin.

Süt hangi sıcaklıkta içilmeli diyorsanız, sıcak soğuk ya da ılık fark etmez. Ama sıcak süt içmek tokluk süresini uzatır.

Tarçın adeti geciktirirmi?

Tarçın adet geciktirici olarak kullanılabilir. Toz tarçın bir tatlı kaşığı kullanıldığında adet geciktirmede oldukça etkilidir. Adet döneminin son zamanlarında kullanıldığında adet kesilir. Ama bu doğal adet geciktirme yöntemi sürekli kullanılırsa adet düzensizliği meydana gelir.

 

Sizin için hazırladığımız Evde kilo vermenin püf noktaları adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin