Tırnak bakımı için mucizevi maskeler

Tırnak bakımı için mucizevi maskeler
Paylaş
 

Tırnak bakımı nasıl yapılır, zeytinyağı tırnaklara iyi gelir mi, limonla tırnak uzatma nasıl olur? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Tırnak bakımı zeytinyağı ve limon ile hem etkili, hem doğal, hem de ekonomik bir şekilde yapılabilir. Doğal tırnak maskeleriyle sağlıklı ve güzel tırnaklara sahip olabilirsiniz. Özellikle soğuk kış günlerinde çatlamış eller ve nemsiz kalıp kırılan tırnaklar bakıma muhtaçtır. Tırnak sertleştirmek ve uzatmak için bu malzemeleri kullanabilirsiniz. Limonla tırnak bakımı nasıl yapılır? Öğrenelim.

Öncelikle tırnak bakımı limon suyuyla yapılırsa tırnak beyazlatma ve güçlendirme için mucizevî bir etki yaratılabilir.

 

Tırnak bakımı için maskeler

Maske 1

Çabuk kırılan tırnaklar için bir miktar zeytinyağı ile bir limonun suyunu sıkıp karıştırın. Ellerinizi 15 dakika kadar hazırladığınız karışımda bekletin. Ardından su ile durulayın.

Zeytinyağı ve limon suyuyla tırnak bakımı yapılınca tırnaklar güç kazanırken, aynı zamanda da nemlenir.

Maske 2

Zeytinyağıyla tırnak bakımı tırnaktaki kırılganlığı gidermek için kullanılabilir. Çeyrek fincan zeytinyağını ısıtın. Ardından soğumasını bekleyin, ılıyınca içine E vitamini kapsülünü açıp dökün. Karıştırdıktan sonra tırnak ve kütiküllerinize (tırnak etlerinize) masaj yaparak yedirin. Zeytinyağının tırnaklara faydaları, güçlendirme ve kırılganlığı hafifletmektir. E vitamini ise tırnağı besler ve esnekliğini arttırır.

Maske 3

Zeytinyağıyla tırnak uzatmayı daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yarım fincan kabukları soyulan cevizi öğütün. İçerisine 7 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı kadar da hintyağı ekleyin. Hamur kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Ardından tırnaklarınıza masaj yoluyla uygulayın. Ardından ellerinizi sıcak suyla durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kere yapabilirsiniz.

Maske 4

Zeytinyağı ile tırnak bakımı yaparsanız kütiküllerinizi de yumuşatabilirsiniz. Bunun için bir kase ılık suya, yarım fincan zeytinyağı ekleyin. Ellerinizi 10 dakika bu karışımda bekletin. Ardından ellerinizi havluyla kurutun. Ardından kulak çubuğu ile kütikül kreminizi uygulayabilirsiniz.

Maske 5

Tırnak bakımıyla tırnak uzatmak için bir kaseye yarım fincan domates suyu ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız karışımda 10 dakika parmaklarınızı bekletin. Ardından suyla durulayıp, havluyla kurutun. Biotin vitamini içeren domates tırnak ve saçların uzaması için kullanılmasının yanı sıra, beyazlatıcı etkisi de vardır.

Kadinbakis.com olarak sizin için hazırladığımız Tırnak sararmasına kesin çözümler adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin