Tüy azaltma yöntemleri

Tüy azaltma yöntemleri
Paylaş
 

Tüy azaltma yöntemleri nelerdir, doğal tüy azaltma yöntemi nasıl uygulanır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Tüy azaltma yöntemleri, istenmeyen tüyleri olan kadınların her zaman uyguladığı yöntemlerdendir. Tüyleri almanın farklı yolları vardır. Fakat bu yolların büyük kısmı tüylerin azalmasını sağlamaz. Piyasada tüy azalttığını iddia eden özel kremler ve serumlar bulunmaktadır. Ancak sizin için araştırdığımız 3 tüy azaltma yöntemi ile evde kolay ve doğal bir şekilde tüylerinizden kurtulabilirsiniz. (bkn: Yüzdeki tüylerden kurtulma)

 

Tüy azaltma yöntemleri

Tüy azaltma yöntemi 1

Gereken malzemeler

1 tutam hayıt tohumu

1 su bardağı su

Suyu kaynatın ve içerisine hayıt tohumunu ekleyin. 1 saat kadar demlenmesini bekleyin. Her gün taze bir şekilde yapılması ve içilmesi önemlidir. Zaman geçtikçe tüyler incelerek azalmaya başlar. (bkn: Yüzdeki tüyleri azaltma)

Tüy azaltma yöntemleri 2

Gereken malzemeler

1 adet soğan

1 diş sarımsak

Siyah merhem.

Soğanı ateşte ısıtıp köz haline getirin. Sarımsağı rendeleyin. Siyah merhem ve sarımsağı karıştırıp tüylü olan bölgeye sürün. Üzerine de köz haline getirdiğiniz soğanı sarın ve bekleyin. 1 hafta boyunca her gün düzenli şekilde uygulanması gerekir. Tüyler gözle görülür biçimde azalır.

Tüy azaltma yöntemleri 3

Gereken malzemeler

2 tatlı kaşığı tuz

5 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Tüylerinizi tercihen kökten alma yöntemi ile alın. Tuz ve limon suyunu karıştırıp, aldığınız bölgeye masaj yaparak sürün. Limon ve tuz kıl köklerine ulaşıp, çıkan tüylerin incelerek azalmasını sağlayacaktır. Düzenli olarak uygulanması halinde, zaman geçtikçe tüylerden bu şekilde kesin olarak kurtulmak mümkündür.

İstenmeyen tüylerinizi bahsettiğimiz doğal yöntemlerle azaltmanız mümkündür. Ancak elbette lazer ve iğneli epilasyon tüyleri azaltma ve tamamen bitirme konusunda en etkili yöntemlerdir. Fakat bazı durumlarda tüyler hormonal nedenlerle artabilir. Tüylerde normalden aşırı çoğalma fark edildiğinde mutlaka bir uzmana başvurulmalı ve tedaviye başlanmalıdır. 

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Rus kadınlarının istenmeyen tüy sırrı adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin