Vücuttaki sivilceler için basit kurallar

Vücuttaki sivilcelere ne iyi gelir ?
Paylaş
 

Vücuttaki sivilceler birçoğumuzun ortak derdi. Peki, vücuttaki sivilcelere çözüm nedir? Makaleyi okuyup öğrenebilirsiniz.

 

Vücuttaki sivilce, özellikle yaz aylarında birçok kadının ve erkeğin problemlerinden biridir. Özellikle sırt, omuz ve göğüs bölgesinde çıkarak bizleri kapalı giyinmeye zorlar. Aynı zamanda yüzdeki sivilcelere göre daha zor geçer ve daha fazla acır. Peki, vücuttaki sivilcelere ne iyi gelir, vücuttaki sivilce izleri nasıl geçer? Öğrenelim.

1) Vücut temizliği

Yüz temizliğine ve bakımına çok önem veririz ama aynı şeyi vücudumuz için yaptığımız pek söylenemez. Vücuttaki sivilcelerden kurtulmak istiyorsak ilk olarak yapmamız gereken şey vücut temizliğimize önem vermemiz. Antibakteriyel bir jel kullanarak vücudumuzu derinlemesine temizleyebilir, bu oluşumu engelleyebiliriz.

2) Peeling uygulaması

Vücuttaki kiri ve ölü deriyi atmak için peeling şarttır. Vücuda peeling yapmak için granüllü duş jelleri bulunmakta ama eğer vücudunuzu kimyasal ürünlerden uzak tutmak istiyorsanız peeling işlemini kese yardımıyla da yapabilirsiniz. Hatta vücuttaki sivilce izleri için en iyi yöntem kese yapmaktır. Vücut bakımında en çok ihmal ettiğimiz peeling uygulaması bizi hayal ettiğimiz vücuda kavuşturur.

3) Kıyafet seçimi

Vücuttaki sivilcelerden kurtulmak isterken bir konuyu atlarız ki o konu tercih ettiğimiz kıyafetlerdir. Giydiğimiz kıyafetlerin kumaşları da vücuttaki sivilce oluşumuna neden olabilir. Tercih ettiğimiz kumaşlar tenimizi havalandırmalı, terimizi emmelidir. Ayrıca spor yaparken sentetik kıyafetlerden uzak durup, pamuklu kıyafetler giymek vücuttaki sivilce oluşumunu önlemede çok önemlidir. Tabii kumaş seçimi dışında, tercih edilen kıyafetin temiz olması da çok önemlidir.

 

Sizin için hazırladığımız Güneş lekelerine bir dur deyin adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin