Yağlı ciltler için maske

Yağlı ciltler için maske
Paylaş
 

Yağlı ciltler için maske arıyorsanız, yağlı cilt bakımının düzenli olarak yapılması gerektiğini unutmamanız gerekir. Yağlı ciltlerde oluşan ve büyük sorun haline gelen, ayrıca makyajın ciltte uzun süre kalmasıyla da oluşabilen sivilceler ve siyah noktalar uygulayacağınız bu doğal maskeler sayesinde çözüme kavuşacaktır. Yazının devamında yağlı ciltler için maske evde nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacaksınız.

 


 

 

Yağlı ciltler için maskeler

Yağlı ciltler için maske 1

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 tatlı kaşığı bal

Yeteri kadar süt

Küçük bir kaseye bal ve limon suyunu alın, üzerine azar azar süt ilave ederek maske kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın. Maske cildinizde kuruduktan sonra çok az nemli bir sünger ile fazla bastırmadan cildinizi temizleyin.

Bu maske, yağ salgısını dengeleyerek ciltte oluşabilecek sivilce ve siyah noktaların oluşmasını önler. 15 günde 1 defa bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Yağlı ciltler için maske 2

2 çorba kaşığı su

2 adet limon kabuğu

2 adet limon kabuğunu rendeleyin ve suyun içerisine katıp 5 dakika bekletin. Ardından karışımı robotta ezin. Hazırladığınız karışımı yüzünüze krem sürer gibi sürün. 4 – 5 dakika cildinizde bekletip ılık su ile yıkayın. Bu limon maskesini haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Yağlı ciltler için maske 3

3 yemek kaşığı kil

2 yemek kaşığı maya

1 tatlı kaşığı  toz şeker

2 tatlı kaşığı su

Öncelikle mayayı 2 tatlı kaşığı suda eritin ve toz şeker, mayanın üzerine ilave edip karıştırın. Ardından kili, yoğun bir kıvama gelene kadar karıştırın ve maya ile şeker karışımına ilave edin. Bu karışımı 15 dakika dinlendirdikten sonra yüzünüze uygulayın. 30 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra bol su ile temizleyin. Bu kil maskesini 10 günde 1 defa uygulayabilirsiniz.

Yağlı ciltler için maske 4

Yarım çay kaşığı kil

1 adet yumurta beyazı

1 yemek kaşığı salatalık suyu

3 – 4 damla limon suyu

Bütün malzemeleri cam bir kasenin içerisine alın ve krem kıvamına gelene kadar tahta bir kaşıkla karıştırın. Hazırlanan maskeyi göz çevreniz hariç tüm yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından önce sıcak, sonra soğuk su ile cildinizi yıkayın.

Bu maskeyi uyguladığınızda, cildinizin yağlı parlaklığı giderilir ve cildiniz daha canlı ve güzel bir görünüm kazanır. Bu salatalık maskesini haftada 1 defa akşamları uygulayabilirsiniz.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Yağlı ciltler için öneriler adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin