Yağlı ciltler için öneriler

Yağlı ciltler için öneriler
Paylaş
 

Yağlı ciltler için öneriler nelerdir? Yağlı cilt tipine sahip insanların kullanması gereken 10 ürün nedir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Yağlı ciltler için öneriler arıyorsanız yağlı cilt tipine sahipsiniz ve büyük ihtimalle bu sizi rahatsız ediyor. Yağlı cilt normal bir cilt tipidir, ancak eksi yönleri vardır. Sivilce, siyah nokta ve akneler cabası…

Yağlı cilt tipinizi tamamen değiştirmeyecek olsa da bu konuda size yardımcı olabilecek belirli ürünler var. Yağlı cilt önerilerini okumaya devam edin.

 

Yağlı ciltler için öneriler

Yağlı ciltler için öneriler, makyaj bazı:

Yağlı cildiniz varsa, makyaj çantanızdaki en önemli ürün bir makyaj bazı olmalıdır. Evet, uzun ömürlü bir makyaj istiyorsanız, vazgeçilmez bir makyaj ürünüdür. Yağlı cilt makyajı kolayca akar; Bu nedenle, makyajınızın yok olduğunu fark edersiniz. İster çok hafif bir makyaj ister dramatik bir makyaj olsun, mutlaka makyaj bazı uygulanmalıdır. Bu uygulama bir fondöten, allık veya bronzlaştırıcı olsun makyaj ürünlerinin cildinizdeki ömrünü uzatır. Ayrıca uygularken ürünlerin cildinizde daha iyi dağılmasını ve görünür şekilde daha parlak olmasını sağlar. Tek ihtiyacınız olan şey, kusursuz bir makyaj ve pürüzsüz bir görüntü için makyaj bazı kullanmak.

Yağlı ciltler için öneriler, temizleyici:

Yağlı cilde sahip insanların çoğu sık sık cildi kurutan ve sıkı bırakan sert formülleri tercih eder. Tüm doğal yağları ciltlerinden çıkarır, cansız bırakırlar. Yüzünüzü nazikçe temizlemek için hafif, yağsız bir temizleyici kullanmalısınız. Temizleyici, gerçek güzelliğinize engel teşkil eden deriden gelen kirleri temizleme gücüne sahip olmalıdır. Her gün cildi temizlemek, gözeneklerin tıkanmasını önlemeye yardımcı olur. Eğer doğal ürünlerden yanaysanız daha önce sizin için hazırladığımız Doğal makyaj temizleme adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yağlı ciltler için öneriler, yüz maskeleri:

Yüz maskeleri yağlı cilt tipleri için özel olarak formüle edilmiştir. Bu maskeler cildin aşırı yağ üretimini kontrol eder. Hazır olarak da satılmaktadır. Ancak eğer cildinize kimyasal madde ile zarar vermeden bakım yapmak istiyorsanız doğal tarifler tercih eden biriyseniz, Kefir maskesi ya da Kil maskesini deneyebilirsiniz.

Yağlı ciltler için öneriler, peeling:

Peeling yapmak, siyah noktaları çıkarmak ve gözenekleri temizlemek için cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yüz için özel olan bu peeling fırçalarından alıp yaklaşık iki dakika yüzünüzü hafifçe ovun. Ardından, bir dakika bekletin ve soğuk su ile durulayın.

Yağlı ciltler için öneriler, buhar banyosu:

Buhar banyosu, gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olur ve cildinizden kiri temizler. Sıcak suyu büyük bir kabın içine boşaltın ve yüzünüzü buharın üzerinde tutun ve buharın kaçmasını önlemek için başınızı bir havlu ile örtün.

Yağlı ciltler için öneriler, suya dayanıklı kalem ve eyeliner:

Yağlı göz kapakları sürekli olarak göz kalemi ve eyelinerı akıtacaktır. İsterseniz far bazı kullabilirsiniz. Ya da göz kalemi veya eyeliner alırken suya dayanıklı bir formül seçin. Yağlı ciltler için her ikisi de iyi olur.

Yağlı ciltler için öneriler, yağsız pudra:

Yağsız pudralar cilde parlaklık verirken, aynı zamanda yağ kontrolü yaparlar. Toz formülü cildinizi matlaştırır. Kompakt bir form veya gevşek toz seçebilirsiniz. Kullandığınız pudraların karıştırılması kolay ve hafif olması, mat görünüm sağlaması ve ayrıca gözeneklerin tıkanmasını önlemesi gerekir. Yağlı ciltli insanlar gözenekleri tıkamayan ve siyah noktaları önleyen non-comedogenic ürünler kullanmalıdır.

Yağlı ciltler için öneriler, mineral fondöten:

Yağlı cilt için bir fondöten seçmek apayrı bir iştir. Gözeneklerinizi tıkamayan hafif ürünler tercih etmelisiniz. Mineral formüller cildin üzerinde hafiftir, yağsızdır ve mat bir görünüm sağlar. Ayrıca, iyi bir kapatma sağlar, SPF sunar, cilt lekelerini gidermeye yardımcı olur ve hassas ve yağlı ciltli insanların derdi olan pürüzleri iyileştirir.

Yağlı ciltler için öneriler, yağ emici mendil:

Yağ emici mendiller, yağlı ciltler için en iyi makyaj ürünlerinden biridir. Yağlı cilde sahip çoğu kişinin derisini matlaştırmak için çok miktarda kompakt toz kullanması gerekir. Ancak, gözeneklerin tıkanmasına neden olduğunun kullanımı abartılmamalıdır. Akıllı seçim, yağ emici mendilleri tercih etmektir. Anında aşırı yağı emerek ve yüzünüzdeki parlamayı gidermek için yardım ediyorlar. İlave yararı, makyajınızı bulaştırmamasına veya cildinizdeki ürünlerin yerinde kalmasına neden olur. Bunlar, kullanımı kolay yumuşak ve ipeksi mendillerdir. Yağları anında emdirmek için onları yüzünüzün yağlı bölgelerine hafifçe uygulayın.

Yağlı ciltler için öneriler, makyaj sabitleyici sprey:

Fondöteninizin daha kalıcı olmasını istiyorsanız, iyi bir makyaj bazından sonra iyi bir makyaj sabitleyici spreyi almalısınız. Yüzünüze makyaj sabitleyici spreyden birkaç defa püskürtün. Makyajınızı hemen hemen bütün gün boyunca sürdürebilirsiniz.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Yağlı ciltler için makyaj önerileri adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin