Yanmış saça sirke

Yanmış saça sirke
Paylaş
 

Yanmış saça sirke maskesi nasıl yapılır? Yanmış saç nasıl olur? Yanmış saça ne iyi gelir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Yanmış saça sirke gibi uygulanabilecek birçok yöntem vardır. Yanmış saça sirkeli desteğe geçmeden önce biraz saç yanıklarından bahsedelim. Çok fazla işleme maruz bırakılan saçlar yanabilir. Sürekli fön makinesi ve düzleştirici gibi yüksek ısılı alet kullanımı ve sık sık saç boyatmak ya da saçların yanlış bir işleme maruz kalması yanmasına neden olur. Peki, tam olarak nedir bu saç yanması? Saçların kırılıp diplerine kadar yıpranmasıdır. Saçın yanma işlemi uzun bir süreç gibi değil de, bir anda olduğundan önceden tedavi altına alma gibi bir şansınız maalesef olmuyor. Ancak yanmış saça çeşitli maskeler uygulayarak bir süre sonra normale dönmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Yanmış saça sirke

Yanmış saçlarınız için üzülmekle vaktinizi harcamayın. Çünkü çözümü var. Herkesin bildiği bir kaç doğal ürün ile evde kendiniz hazırlayarak, boya, röfle veya diğer etkenlerden yıpranmış hatta yanmış olan saçlarınızı eskisi gibi canlı ve bakımlı hale getirebilirsiniz.
İşte yanmış saça sirkeli çözüm…

Yanmış saça sirkeli maske

Malzemeler

  • Bir çay bardağı zeytinyağı
  • Bir çorba kaşığı bal
  • Bir kahve fincanı süt
  • Bir yumurta sarısı
  • Elma sirkesi

Hazırlama

Elma sirkesinin haricinde bütün malzemeleri karıştırarak, saç uçlarına daha fazla olmak üzere iyice sürün. Ardından streç film ya da hava almayacak başka bir örtü ile kapatıp, ortalama 40 dakika ya da bir saat beklettikten sonra asit oranı az olan bir şampuanla yıkayın. Bir gün ara vererek saçlarını dinlendirin. İkinci gün elma sirkesini yalnızca saç uçlarınıza güzelce yedirin. 30 dakika bekleyin ve durulayın. Bir gün ara verdikten sonra ikinci gün, yine zeytinyağlı karışımı yanmış saçlarınıza uygulayın. Bu döngüyü iki hafta sürdürün. Sonuç sizi memnun edecek. Bu kürü sadece boyadan ve röfleden yanmış saçlarınıza değil mat ve cansız saçlarınıza da uygulayabilirsiniz.

Kadınbakış olarak sizin için hazırladığımız Saç kırıklarını yok etme adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Aşağıdaki kutucuğa yazarak lütfen siz de bizimle bu konu hakkındaki deneyimlerinizi paylaşın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin