Yaşlanma karşıtı gıdalar

Yaşlanma karşıtı gıdalar
Paylaş
 

Yaşlanma karşıtı gıdalar cildin ihtiyacı olan besinleri karşılayarak yaşlanmayı geciktirir. Yaşlanma karşıtı gıdalar nelerdir? Öğrenelim.

 

Yaşlanma karşıtı birçok cilt bakım ürünü olsa da, parlak bir cilt mutfaktan geçer. Tabii krem ve serumlarda en egzotik ve değerli malzemeler olabilir, ama hiç bir şey gerçek kusursuz güzellik için eski mutfak tedavileri kadar iyi olamaz. Genç ve kusursuz bir cilde sahip olmayı kim istemez ki. Cildinizi sağlığa kavuşturacak bu inanılmaz malzemeleri deneyin!

Yaşlanma karşıtı gıdalar: Çay

Çaylar yaşlanma karşıtı antioksidan ile doludur. Hem içecek olarak, hem maske olarak uygulanabilir. Maske olarak uygulama için çay tozlarını macun haline geçebilmesine yetecek miktarda su ile karıştırın.  Göz bölgesi hariç yüzünüze uygulayın. Hücre yenilenmesini arttırarak, yaşlanma karşıtı antioksidanları cildinize yüklemiş olacaksınız. 10 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı gıdalar: Zencefil + Bal

Ham balın anti bakteriyel özellikleri vardır ve zencefil iyi bir antioksidana sahiptir. Rendelenmiş zencefili sıcak suyla birlikte kaynatın. İçine bal karıştırın. Kolajen bozulmasına karşı cildinizi korumaya yardımcı bir çay oluşturmuş oldunuz. Afiyetle yaşlanma karşıtı çayınızı içebilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı gıdalar: Limon + Şeker

Bayanlar yıllardır genç görünümlü bir cilt ve yaşlanma etkilerinden yüzü korumak için çok fazla zaman harcadılar. Limon, aydınlatma yaparak elastikiyet ve dolgunluk kaybını önlemeye yardımcı olur. Pul pul dökülen ve yaşlanan cildi yeniden canlandırmak için bir kâsede limon ve şekeri karıştırın. Şeker kristalleri donmuş ölü deri tabakalarını soymaya yardım ederken, limon suyu cildi aydınlatır. Bu karışım birçok yaşlanma karşıtı tedavide kullanılan alfa hidroksil asit içerir.

Yaşlanma karşıtı gıdalar: Yağ

Kaya kadar kuru ve yorgun cildi iyileştirmek için, cildinizi yağlarla yıkamak harika bir yoldur. Mutfakta havuç yağı ile zeytinyağını sakince karıştırın ve bu yaşlanma karşıtı yağları yüzünüze masaj olarak uygulayın. Gözeneklerdeki kir ve yağ bu sayede temizlenecek. Ardından ılık suyla yıkayın.

 

Kadinbakis.com olarak sizin için hazırladığımız Göz altı morluklarına elveda deyin adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin