Yuvarlak yüze eyeliner

Yuvarlak yüze eyeliner
Paylaş
 

Yuvarlak yüze eyeliner nasıl çekilir, yuvarlak yüz şekline eyeliner nasıl sürülür, yüz tipine göre eyeliner nasıl çekilir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Yuvarlak yüze eyeliner uygulaması diğer yüz tiplerinden daha farklı olmalıdır. Yuvarlak yüzün göz makyajındaki amaç gözleri daha büyük göstererek, yüzü olduğundan daha küçük göstermektir. Tabi bu işlem yalnızca göz makyajıyla sınırlı değil, Makyajla yüzü zayıf gösterme adlı makalemizde yüzün nasıl zayıf gösterileceğini detaylı olarak ele almıştık. Şimdi ise yüz şekline göre eyeliner uygulaması olan bu işlemden bahsedeceğiz.

Yuvarlak yüze eyeliner

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere amaç yüzü olduğundan daha ince gösterip, gözleri olduğundan daha büyük göstermektir. Bu nedenle kuyruksuz ve kalın eyeliner yuvarlak yüz tipi olanlar için uygun bir uygulama değildir. Aynı şey kuyruksuz ve ince sürülmüş bir eyeliner uygulaması için de geçerli. Bu gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterir. Bu nedenle yuvarlak yüzü olanlar kuyruklu eyeliner sürmelidir. Kuyruk ne çok kısa, ne de çok uzun olmamalıdır. Kalınlığı ise size kalmış. Önemli olan yüz şeklinizi tanıyıp, deneme yanılma yoluyla hangisinin iyi durduğunu keşfetmeniz.

Aşağıdaki videoyu izleyerek yüz şekline göre eyeliner uygulamasını öğrenebilirsiniz.

Kadınbakış olarak sizin için hazırladığımız Göz şekline göre eyeliner nasıl sürülür adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin