Yüz şekline göre şapka modelleri

Yüz şekline göre şapka modelleri
Paylaş
 

Yüz şekline göre şapka modelleri nasıldır, hangi yüze hangi şapka gider? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Yüz şekline göre şapka modellerini öğrenerek, her zaman olduğu gibi bu kış da çok moda olan şapkalar takabilirsiniz. Mutlaka şapka sevmeyenler, kendine bir türlü yakıştıramayanlar vardır. Ancak şapka takmayı sevmemenizin sebebi, şapkanızın yüz şeklinize uygun olmadığı için olabilir mi?

Şapkaların cildimiz için aslında oldukça faydası var. Ne gibi mi? Şirin bir aksesuar olmasının yanı sıra, sizi yaz-kış kötü UVA ve UVB ışınlarından korur. Bu yüzden de şapkalar için yaşlanma karşıtı bir ajan diyebiliriz. Saçınıza gelince: Güneş doğrudan nem emdiği için boyalı saçlarınızın rengi de solar. Ama endişelenmeyin, şapkanız var!

Yuvarlak, oval, kare, kalp ya da uzun, sizin yüz şekliniz hangisi? Hangisi olduğuna karar verdikten sonra sizin için hazırladığımız yüz şekline göre şapka modellerini öğrenebilirsiniz.

 

Yüz şekline göre şapka modelleri, hangi yüze hangi şapka?

Yuvarlak yüze şapka modelleri

Yüz şekline göre şapka modelleri

Kate Bosworth, Cameron Diaz, Miranda Kerr, Adele ve Mila Kunis de sizden. Onlar ve siz geniş alnınız ve dar, sivri bir çeneniz var. Asimetrik ya da eğimli ağzı olan şapkaları, yüksek taçlı şapkaları kullanabilirsiniz. Ya da şapkanızın kenarını bir tarafa doğru eğin. Eğrilikler, elmacık kemiklerinizi vurgularken yüzünüzdeki orantıyı arttırır.

Kare yüze şapka modelleri

Yüz şekline göre şapka modelleri

Olivia Wilde, Jennifer Hudgens, Jennifer Lawrence, Lea Michele ve Diane Kruger ile yüz şeklinizi paylaşıyorsunuz. Hepinizin güçlü bir çene çizgisi, geniş elmacık kemikleri(çok şanslısınız) ve geniş alnınız var. Düşük ya da asimetrik kenarlı şapkalar, çene çizgisini yumuşatır ve yüzünüzü inceltir.

Oval yüze şapka modelleri

Yüz şekline göre şapka modelleri

Her tür şapka takabilirsiniz. Jessica Alba, Jen Aniston, Charlize Theron, Beyonce ve Selena Gomez ile aynı yüz şeklini paylaşıyorsunuz. Ne tür bir şapka taktıklarınız izleyin, sonra o stili çalın.

Kalp şekilli yüze şapka modelleri

Yüz şekline göre şapka modelleri

Perky Reese Witherspoon, Taylor Swift, Naomi Campbell, Scarlett Johansson gibi kalp şeklindeki yüzünüz var. Geniş bir alın, önde gelen yanak kemikleri ve küçük bir çene, kalp şeklindeki bir yüzün ayırt edici özelliklerini taşıyor. Neredeyse her tarzda şapka takabilirsiniz, şapkanın ağzının çok geniş olmadığından emin olun, çünkü alnınızın gerçekten olduğundan daha genişmiş gibi görünmesini sağlayabilir.

Uzun yüze şapka modelleri

Yüz şekline göre şapka modelleri

Siz ve Liv Tyler, Kelly Rowland, Kim Raver, Sarah Jessica Parker, Gisele Bundchensh aynı yüz özelliklerine sahipsiniz. Hepinizin eşit genişlikte bir çene çizgisi ve alnı var. Yüz şekline göre şapka modelleriniz ne mi? Genişçe sivri uçlu şapkalar seçin. Alnınıza alçaktan oturan her türlü şapka size uygundur.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız 2016 sonbahar kombinleri adlı galerimize göz atabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin