Yüzdeki tüyleri azaltma

Yüzdeki tüyleri azaltma
Paylaş
 

Yüzdeki tüyleri azaltma, yüzdeki tüyleri azaltmak için maske, yüzdeki tüyleri azaltmak için doğal yöntemler nelerdir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Yüzdeki tüyleri azaltma konusu kadınların, hatta son zamanlarda erkeklerin de merak ettiği konulardan. Tüyler, özellikle de yüzdeki tüyler kadınların korkulu rüyası olmaktadır. Kalın tüyler için bu problemin çözümü daha zor olsa da, daha ince tüylerden kurtulmak mümkündür. Bitkisel çözümler bizlere istenmeyen tüylerden kurtulmak için olanak sağlıyor. İşte size yüzdeki tüyleri azaltmanın doğal yolları. Bakalım bu yüzdeki tüyleri azaltma yolları nelermiş?

 

Yüzdeki tüyleri azaltmak için

İstenmeyen tüylerden kurtulmak imkansız değil. Bu tüylerden kurtulmanın pek çok yolu var. Şüphesiz ki en ideal yöntem cilt tipinize, cilt hassasiyetinize, sabrınıza ve bütçenize en uygun olanıdır.

Yüz ve yanak bölgesindeki tüyleriniz az ise en iyi yöntem sarartma yöntemidir. Ancak tüyler fazla ve kalın ise sarartma yöntemi pek işe yaramaz.

Uzmanlar yüzdeki tüyleri azaltmanın bitkisel yollarını öneriyor: Nane ve aslanpençesi Kürü.

Yüzdeki aşırı tüylenmenin sebebi hormanal bozukluktur. Nane vücudun hormon dengesini düzene sokar ve aşırı tüylenmeyi önler. Hormon bozukluğundan kaynaklanan aşırı tüylenme problemi için:

1 yemek kaşığı taze naneyi ince ince kıyın, sonra ağzınıza alın ve çiğneyin. Üzerine iki-üç yudum su içerek yutun. Bu uygulamayı 15 gün uygulayın, birkaç gün ara verin. Tekrar 15 gün uygulayın. Nane hormonların normal seviyeye gelmesine yardım edecek ve tüylenmeyi önleyecektir. Eğer naneden sonuç alamazsanız aslanpençesi kürünü uygulayın.

Aslanpençesi kürü için malzemeler

1 tatlı kaşığı aslanpençesi
1 su bardağı su
Aslanpençesi ve suyu 5 dakika kadar kaynatın. Sabah kahvaltısından sonra ve akşam yemeğinden önce tüketin. Bu kür hormon dengeleyici özelliğe sahiptir ve tüylenmeyi en aza indirir.

Yüzlerdeki tüyleri azaltmanın bir yolu da şöyle:

Yumurtanın akını alın ve üstüne mısır unu serpip, şeker ilave edin. İyice çırpın. Hızlı bir şekilde çırptıktan sonra yüzünüzde tüylenme sorunu olan bölgeye tam dolgunluk şeklinde kullanmaktansa, emilecek şekilde sürün. Kuruması için bekleyin. Ardından soyun.

Yüzdeki tüyleri azaltma yöntemini öğrendiğinize göre Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız diğer Yüzdeki tüylerden kurtulma ve Rus kadınlarının istenmeyen tüy sırrı adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin